2024.01.07. 14:06

U20: csak a Körmend nyert!

Az NB I.-es U20-as kosárlabda-­bajnokság 15. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kikapott, az Egis Körmend viszont győzött.

Forrás: MW/archív

Fotó: Dömötör Csaba

Falco-­Vulcano Energia KC Szombathely–Budapest Honvéd Sportegyesület  63-78 (14-26, 14-16, 18-21, 17-15). Szombathely, NB I.-es U20-as kosárlabda-­mérkőzés, vezette: Esztergályos R., Csák M.

Falco: Feitl –, Hansen 23, Németh B. 14/3, Pallag –, Takács Zs. 21. Csere: Pesti 3, Hansági –, Sándor 2, Horváth Á. –, Kapui –, Kiss –. Edző: Svajd Gábor, Karagity Milán.

Rosszul kezdett a Falco, így pontosabban játszó ellenfele tetemesebb előnyre tett szert az első negyedben. A folytatásban már egál meccset játszottak a csapatok (bár a Falco távolról gyengén dobott), de a elején összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni a házigazda.

Egis Körmend–Atomerőm SE 88-73 (14-20, 21-21, 25-19, 28-13). Körmend, NB I.-es U20-as kosárlabda-­mérkőzés, vezette: Németh A., Bognár T.

Körmend: Tóth-Erdei M. 5, Herczeg 17/3, Farkas 6, Geröly 24/12, Schmera 30. Csere: Nagy P. 2, Mogyorósy 2, Hadnagy 2, Szalai –. Edző: Németh Levente, Palánk Bálint.

A Paks kezdett jobban, ám a hazai fokozatosan rendezték a soraikat, szívós küzdelemben átvették az irányítást, a harmadik negyedben utolérték (30. perc: 60-60), végül a záró játékrészben felörölték ellenefelükt – és biztos győzelmet, megérdemelt arattak.