2024.01.28. 18:00

U20: csak a Körmend tudott győzni

Az NB I.-es U20-as kosárlabda-bajnokság soros fordulóját az Egis Körmend sikerrel vette, míg a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vereséggel tudta le.

Fotó: VN

Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 74-87 (25-21, 21-21, 8-19, 20-26). Zalaegerszeg, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Németh S., Kocsis T.

Körmend: Herczeg 10/3, Farkas 5/3, Geröly 25/18, Nagy 11/6, Schmera 32. Csere: Bakóczai-Ihrig –, Pongrácz –, Pados 2, Hadnagy 2. Edző: Németh Levente, Palánk Bálint.

Mindkét csapatban voltak hiányzók. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, aztán a második félidőben robbantottak a vendégek és végül magabiztos győzelmet arattak.

Atomerőmű SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-83 (22-24, 24-16, 29-16, 17-27). Paks, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Fodor S., Szücs B.

Falco: Hansen 16, Hansági 8/6, Németh B. 22/9, Séndor 3, Takács Zs. 29/12. Csere:  Szigetvári 2, Kiss H. 1, Tóth Sz. 2, Bokor –. Edző: Svajda Gábor.

Kiélezett meccset vívtak a felek. A házigazda a harmadik negyedben meglépett, így a negyedik játékrészben hiába hajrázott nagyot a szombathelyi gárda, már nem tudott fordítani.

Az Egis Körmend (11 győzelem/7 vereség) 5. a korosztályos tabellán, míg a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a 10. helyen áll a 14 csapatot felvonultató rangsorban.