Nyögvenyelős siker

2024.02.12. 13:20

Az AVUS megszenvedett a sereghajtó Neptun ellen

Az OB I/B-s vízilabda-bajnokság . fordulójában az AVU gólszegény meccsen verte a Neptunt.

Makarenko Balázs három gólt dobott

AVUS–Neptun VSC 8-5 (1-2, 3-2, 2-0, 2-1). Szombathely, OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, vezette: Csanádi, Veilandics.

AVUS: Antoni – Hajmási 1,  Makrai, Németh B. 1, Sági, Juhász S., Kertész 2. Csere: Galambos B., Makarenko 3, Berényi 1, Spitzer, Mercs, Horváth B.  Edző: Péter Imre.

A mérkőzés esélyese a szombathelyi csapat volt, ráadásul az utolsó helyen álló vendégek mindössze három cserével érkeztek a meccsre.

A fővárosiak egy emberelőnyös helyzetet kihasználva megszerezték a vezetést, Németh Bódog büntetőből egyenlített (1-1). A hazaiak álmosan, sok hibával játszotta, a negyed lefújása előtt két perccel a vendégek újabb gólt szereztek, így 2-1-re vezettek. A második negyedben is döcögött a vasiak szekere, így a nagyszünetre 4-4-es döntetlennel vonultak a csapatok. A harmadik és a negyedik negyedet megnyomták az aligátorok, akik végül bedarálták az erejükkel fokozatosan elkészülő ellenfelüket. Az AVUS végül 8-5-re nyert és továbbra is vezeti a tabellát.