Nem okozott nagy gondot  a Szigetszentmiklós sem

2024.02.18. 15:49

Hazai környezetben folytatta bajnoki menetelését az SZKKA gárdája - fotók

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 18. fordulójában újabb magabiztos sikert aratott az immár 18. győzelmét elkönyvelő listavezető Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia együttese.

Fotó: Cseh Gábor

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Szigetszentmiklós NKSE 35-25 (17-11). Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 400 néző, NB I/B.-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hornyik, Zörgő.
SZKKA: Christe – Kazai 2, Pődör B. 3, Szeberényi 2, Szmolek, Kulcsár 2, Pálffy 5. Csere: Csatlós – Pődör R. 8, Balogh P. 6, Böhm 3, Varga N. 3, Horváth A. 1, Pankotai, Gönczöl, Hornyák. Edző: Vida Gergő.
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4-3. 16. perc: 9-5. 28. perc: 16-11. 35. perc: 22-13. 42. perc: 25-16. 55. perc: 32-23.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/6.

A bajnokságot remekül kezdő, de az utóbbi időben nem túl jó passzban lévő újonc Szigetszentmiklós NKSE csapatát fogadta szombat este a Haladás Sportkomplexum csarnokában a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia felnőtt alakulata. Kisebb meglepetésre a vendégek kezdték lendületesebben az összecsapást, de villámgyorsan rendezte sorait a házigazda és esélyeshez méltóan átvette a mérkőzés irányítását. A 12. percben már négy gól volt a szombathelyiek előnye (7-3), időt is kért a Szigetszentmiklós. Kiváló labdaszerzések mellett a kapuból is jó teljesítmény érkezett, gyors ellentámadások végén tudta növelni a különbséget a vasi gárda, amely teljes mértékben uralta az első félidőt, így a szünetben 17-11-re vezetett.
A második játékrész elején gyorsan dűlőre próbálta vinni a találkozót az SZKKA, a 35. percben már kilencgólosra duzzasztotta előnyét (22-13), így a lényegi kérdések tulajdonképpen már el is dőltek. A lányok persze a meccs utolsó harmadára sem dőltek hátra, a Szigetszentmiklós próbált kozmetikázni az eredményen, de végül tízgólos, 35-25-ös győzelemmel folytatta bajnoki menetelését a szombathelyi együttes. Továbbra is magabiztosan, hat ponttal vezetik a tabellát a Vida-lányok.
További eredmények: Ferencvárosi TC U19–SZISE 30-29, Eszterházy SC–Gárdony-Pázmánd NKK 26-15, Esztergomi Vitézek–PC Trade Szegedi NKE 32-20.