Sakkverseny

2024.02.21. 12:51

Sakk: a Haladás VSE fiatal játékosa, Borhy Marcell nyert

A Haladás VSE fiatal játékosa, Borhy Marcell nyerte a Hali Kupa nemzetközi sakkversenyt.

A versenyzők és a két versenybíró: Nyúli Leila és Pergel László

Fotó: VN/HVSE

A Haladás Sportkomplexumban rendezte meg a Haladás VSE a Hali Kupa nemzetközi sakkversenyt. Összesen tíz sakkozó ült asztalhoz, a magyarok mellett három osztrák és egy szlovák játékos. A játékosok körmérkőzéses formában döntöttek a helyezésekről – így tehát minden sakkozó kilenc meccset vívott.

A színvonalas versenyt a Haladás VSE játékosa, Borhy Marcell nyerte 6 ponttal, második klubtársa az osztrák-magyar kettős állampolgár, de a Haladás VSE-ben sakkozó Bálint Péter ugyancsak 6 ponttal, míg harmadik helyen a szintén osztrák Daniel Kristoferitsch végzett 5,5 ponttal. A Haladás VSE játékosai közül még Kiss Attila a negyedik lett 5 ponttal, Lakos Nikoletta az ötödik 4 ponttal, Csonka Attila pedig a hetedik helyen zárt, 4 ponttal.