Egy győzelem és egy vereség

2024.02.15. 13:23

U20-as kosár: idegenben nyert a Körmend, otthon kapott ki a Falco

Az NB I.-es U20-as kosárlabda-bajnokság 21. – hétközi, szerdai – fordulójában Szegeden győzött az Egis Körmend, hazai pályán, a Kecskeméttől szenvedett vereséget a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely.

SZEDEÁK-–Egis Körmend  67-72 (27-19, 17-17, 8-19, 15-17). Szeged, NB I.-es U20-as kopsárlabda-mérkőzés, vezette: Vadász, Bende.

Körmend: Tóth-Erdei M. 2, Herczeg 12/3, Farkas 10, Geröly 25/12, Nagy 18/9. Csere: Mogyorósy 5/3, Hadnagy –. Edző: Németh Levente.

Az első félidőben jobbára a hazai csapat dominált, aztán a harmadik negyedben a vendégek koncentrált játékkal átvették a mérkőzés irányítását, majd megfordították az eredményt is. Előnyüket pedig szervezett csapatjátékkal a mérkőzés végéig meg is tudták őrizni – és fontos győzelmet arattak.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kecskeméti TE-NJE 64-72 (32-15, 14-23, 10-18, 8-16). Szombathely, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Popgyákunik B., Schneider B.

Falco: Hansen 16, Hansági 3/3, Németh B. 21/12, Kapui 6/6, Takács Zs. 16/3. Csere: Feitli 1, Horváth Á. 1, Pallag –, Szigetvári –. Edző: Svajda Gábor, Horváth Csaba.

A szombathelyi gárda szűk kerettel, ráadásul több betegséggel bajlódó játékost felvonultatva lépett pályára. Ennek elkenére jól kezdte a meccset, az első negyedben komolyabb előnyt alakított ki. A folytatásban azonban átvette az irányítást a vendég, folyamatosan zárkózott (20. perc: 46-38) – a második félidőben aztán fordított, és végül biztos győzelmet aratott.

Az Egis Körmend (12 győzelem/8 vereség) a 14 csapatot felvonultató tabella hatodik helyén áll, míg a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (8 győzelem/13 vereség) 10. a rangsorban.