2024.03.12. 07:01

Rangadók fordulója a vármegyei II.-ben: Bajánsenyén győzött az Újperint, Gencsapátiban kapott ki a Lukácsháza - fotók

A 17. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Fotó: © Cseh Gábor

Északi csoport

Kemenesalja FC–Uraiújfalu SE 4-3 (3-1). Vönöck, vezette: Németh T.

Kemenesalja: Kovács K. – Horváth B. (Németh M.), Lőrincz G. (Őri), Czöndör (Kóbor), Péter, Binder (Németh R.), Erdélyi, Manganelli, Varga R., Lőrincz M. (Pethő), Ölbei.

Uraiújfalu: Szabó Ma. – Szabó Má., Binder, Gáspár, Bokor (Gönczöl), Kollárits, Czenki (Pungor I.), Pungor Sz., Csete, Szabó T., Agg.

Gól: Czöndör, Binder, Horváth B., Lőrincz G., ill. Pungor Sz., Gönczöl, Czenki.

Kemenesmagasi FC–Bozsoki SE 2-3 (2-3). Kemenesmagasi, v.: Talabér N.

Kemenesmagasi: Kelemen (Papp Á.) – Koronczai (Balogh D.), Molnár Zs., Szénégető (Csempesz), Solymos (Csemer), Csite, Poós (Princzes), Bándoli, Kerekes, Kopházi, Molnár T.

Bozsok: Varga M. – Bigner, Kratochwill, Csizmazia, Nagy Zs. (Kalmár), MARTI C. (Iker), Pál (Pónácz), VARGA B., Tompek (Dévényi), Németh O., Kiss M.

Gól: Molnár T., Szénégető, ill. Varga B. (2), Pál.

Boba SE–Merseváti SE 6-1 (3-0). Boba, v.: Busi L.

Boba: Fábián – Kovács M., Fodor, Géczi, Szabó J., Gorácz, Kecskés, Dákai (Horváth B.), Magyar, Prépost, Nagy R. (Balogh M.).

Mersevát: Patyi – Dénes, Barabás (Takács M.), Falka (Orbán), Szalai Cs. (Huncsik), Nagy Á., Mesterházy, Homlok, Kulman, Döbröntei, Takács B.

Gól: Kecskés (3), Fodor (2), Géczi, ill. Dénes.

Alsóújlaki SC–Szeleste- Pósfa SE 1-4 (0-2). Alsóújlak, v.: Mórocz Gy.

Alsóújlak: Gábor – Gampel, Kaposi, Pados, Varga Á., Káldi M., Tóth Á., Horváth A. (Káldi I.), Vasas (Toldi), Pintér (Hantó), Varga R.

Szeleste: Szentgyörgyvári – Vajda, Maráczi, Kovács R., Fülöp, Pethő (Bódi), Baranyai, Nagy Á., Horváth E. (Szele), Nagy N. (Kovács M.), Horváth L.

Gól: Varga R., ill. Fülöp (2), Bódi, Pethő.

Sé Honvéd SE–Pecöl SE 3-4 (1-1). Sé, 100 néző, v.: Sebesi P.

Sé: Papp K. – Séfer, Kiss Márton Balázs, Kalmár (Pados), Kovács K., Werderits, Halmos (Medve), Nemes, Fichtacher, Szalay (Márton), Kiss Máté Gergő (Sümegi).

Pecöl: Kollarics – Láda (Őri), Szabó P., Maczek (Horváth B.), Farkas A., Hóbor, Márok (Németh I.), Joó, Kasza, Nagy D., Németh Z.

Gól: Kovács K., Nemes, Werderits, ill. Kasza, Farkas A., Szabó P., Nagy D.

A kezdeti tapogatódzás után mindkét csapat nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe – főleg mezőnyben gyűrték egymást. Aztán az első félóra végén egy gyors gólváltás történt, döntetlennel vonultak szünetre a csapatok. A második játékrészt – a még fejben az öltözőben lévő hazai csapat figyelmetlenségét kihasználva – góllal nyitotta a Pecöl. Veszélyessebben játszott a látogató és egy újabb hazai ajándékgól, valamint egy jogos büntető után 4-1-es vezetésre tette szert – eldőlni látszott a meccs. De, a cseréknek is köszönhetően lábra kapott a vendéglátó. Az erőfeszítéseit siker koronázta, és mérkőzés vége előtt, három percen belül szerzett két átlövés góllal visszajött a meccsbe. A hátralévő tíz percben azonban a vendégek ügyesen tartották a labdát, az eredmény már nem változott. Jó játékvezetés mellett egy élvezetes meccset láthattak a nézők, a minimális vendég győzelem megérdemelt.

Elektromol-Spari FC–Kőszegi Lóránt FC 1-0 (1-0). Szombathely, v.: Elek T.

Spari: Pungor – Neubauer, Boldizsár (Pados), Varsányi, Pulai, Jónás, Majtényi, Schmidt, Kovács A., Bolfán, Kelemen.

Kőszeg: Berber – Lintner, Fehér, Szolyák, Marti (Puporka), Réti Mi., Takács, Őri (Kovács T.), Kovács Sz. (Réti Ma.), Mézer (Varga Sz.), Rácz.

Gól: Pulai.

Kiállítva: Neubauer (83., Spari).

Jó kezdett, ziccert hibázott a Spari. Egy kényszerű csere megtörte a hazaiak lendületét, a folytatásban ki-ki meccset vívtak a felek, mindkét oldalon akadt helyzet, a Spari koncentrált jobban kapu előtt, és megnyerte a sportszerű meccset. A hazai győzelmet beárnyékolta a felesleges kiállítás.

Gérce-Vásárosmiske KSE–Répcelaki SE 1-0 (0-0). Gérce, 80 néző, v.: Szendrődi B.

Gérce: Komáromi Z. – Lakatos, Máthé, László, Németh B., Lerik (Pencz), Mórocz (Kovács T.), Major, Nunkovics, Csonka, Kövesdi.

Répcelak: Németh M. – Kiss Z., Gallen A., Csontár (Malomsoki), Gallen I., Dulicz, Krétai, Pinezits (Horváth Z.), Baán, Németh D., Németh G.

Gól: Mórocz.

Jó iram, küzdelem és párharcok sokasága jellemezte a mérkőzés. Az első  félidőben nem született gól, a második félidőben a Gérce nagy erőket mozgósított a három pontért, és végül el is döntötte a maga javára a meccset – a hazai győzelem megérdemelt.

Gencsapáti KSE–Schott Lukácsháza SE 3-1 (2-0). Gencsapáti, v.: Pintér B.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Janzsó (Tóth B.), Sulyok (Varga R.), Soldatenko (Lőrincz), Dancs, Fülöp (Skrapits), Bokor, Sátori, Egyed, Janek.

Lukácsháza: Bán – Ágoston, Bolfán, Lipics, Mester, Gombás, Dan, Toldi (Markó), Döbör (Halász), Rozmán, Bősze (Varga M.).

Gól: Soldatenko (2), Kovács G., ill. Dan.

A sok néző előtt rendezett szomszédvári rangadón a koncentráltabban, igaz csapatként futballozó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak.

A következő, 18. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Répcelak–Lukácsháza, Kőszeg–Boba. Vasárnap, 15.00: Mersevát–Gérce, Bozsok–Spari, Pecöl–Kemenesmagasi, Uraiújfalu–Sé, Szeleste–Kemenesalja, Gencsapáti–Alsóújlak.

Déli csoport

Tanakajdi TC–Egyházasrádóci SE 1-1 (0-1). Tanakajd, vezette: dr. Polgár T.

Tanakajd: Horváth B. – Könczöl, Hankó, Marcz G., Orsós, Hittaller, Németh Zs., Marcz M., Preiczer, Nagy K., Oláh-Vadász.

Egyházasrádóc: Bali – Zimonyi (Mészáros), Németh Martin, Bányik, Krajczár, Berning, Lengyel (Varga Z.), Horváth Bé., Lendvai, Halász (Németh Marcell), Balogh A. (Varga D.).

Gól: Preiczer, ill. Berning.

Kiállítva: Krajczár (86., Egyházasrádóc).

Az érdekes tizenegyesekről marad emlékezetes az összecsapás... A mezőnyben küzdelmes párharcokat láthattak a nézők – a vendég  örülhetett jobban az egy pontnak.

Bajánsenye SE–Újperint SE 1-3 (1-2). Bajánsenye, 60 néző, vezette: Szabó C.

Bajánsenye: Kalamár – Kircsi, Varga D. (Hodács), Koltai, Kósa (Horváth A.), Koczor, Kosár, Fábián (Kovács V.), Vitéz, Horváth Z., Horváth B.

Újperint: Szlámer – Fliegler, Kiss R., Balázs (Németh P.), Kovács G. (Tóth B.), Horváth M., Hegedűs (Osváth), Kovács Zs., Szalay (Beke), Vass, Horváth B. (Gergely).

Gól: Kosár, ill. Beke, Vass, Horváth B.

Kiállítva: Vitéz (63., Bajánsenye).

Az első játékrész lendületes játékot, nagy küzdelmet, kiegyenlített labdabirtoklást hozott. A hazaiak egy formás támadás végén már az 5. percben vezetést szereztek. Ám a vendégek a játékrész második felében két gólt szerezve fordítottak. A második félidőben a hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében – több helyzetük is adódott, de e vagy kimaradtak, vagy a vendégek kitűnően védő kapusa hárított. A játékrész közepén a kiállítást követően, a hazai csapat 10 főre fogyatkozott. Ezt követően többet birtokolta a labdát a vendég és egy „véleményes” tizenegyessel megszerezték a harmadik találatukat – a játékvezető egyoldalú bíráskodással folyamatosan a vendégcsapatnak kedvezett. A Bajánsenye jól futballozott a két élcsapat rangadóján, de az Újperint ellen ez most kevésnek bizonyult.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE–Őriszentpéter SE 7-1 (3-1). Szombathely, v.: Pázsi M.

Gyöngyöshermán: Olasz – Kis Z. (Fülöp), Kopácsi, Berta (Péntek), Kondor (Kis L.), Bazsó, Radányi, Neudl, Bihun, Kovács D., Karáth.

Őriszentpéter: Szemán – Szabó D., Varga A., Papp D., Németh A., Sály, Horváth L., Mihályka, Kevy, Mihály, Szép.

Gól: Kopácsi (2), Kondor (2), Neudl, Bazsó, Kis Z., ill. Sály.

A hazai csapatnak lélektanilag fontos volt, hogy a tavaszi szezon első hazai mérkőzését győzelemmel zárja. Ennek megfelelően jól kezdte a találkozót, már a 3. percben megszerezte a vezetést, majd sorba jöttek a gólok, nem volt kétséges a győzelem, a foghíjasan felálló Őriszentpéter ellen - ezúton is köszönetét fejezi ki ellenfelének a hazai gárda, hogy kiállt a mérkőzésre 11 emberrel."

Telekes Medosz SE–Tutitextil-Körmend VSE 1-2 (1-1). Telekes, v.: Boda Gy.

Telekes: Kántor – Németh M. (Németh F.), Orsós M., Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze M., Kónya Sz., Valkóczi, Nyári (Molnár T.), Vincze D.

Körmend: Kónya – Papp P. (Petrovics), Tompa, Horváth Á., Krajczár (Németh Cs.), Szatmáry, Szemes (Kazinczki), Gaál, Szabó P., Pesti (Kiss B.), Molnár I. (Barbalits).

Gól: Vincze M., ill. Szatmáry, Molnár I.

Sok néző volt kíváncsi a meccsre. Jól kezdett a házigazda, ám az 5 percben büntetőt hibázott. Ami nem szegte kedvét, rohamozott tovább – kiváló első félidőt produkált. 1-1-es állásnál fordultak a csapatok A második félidőben is a győzelemért hajtott a Telekes, de ahogyan fogyott ez erő, egyre többet hibázott. A 75. percben kapuba is talált – ám a játékvezető érdekes ítéletet hozott, nem adta meg a gólt... A hajrá viszont a vendégeké volt, nagyon nyomott a Körmend. A meccs ez érthetetlenül hosszúra nyúlt hosszabbításban dőlt el: a vendég szerezte meg a győzelmet jelentő találatot. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

ÖTE Ikervár FC–AGS Jáki SZSE 0-3 (0-1). Ikervár, v.: Füst Á.

Ikervár: Németh B. – Szovák (Taliszter), Szalai, Őri, Cseh, Zsoldos (Kurucz), Varga M., Pásti (Horváth D.), Varga R., Czeglédi, Vincze.

Ják: Matyi – Svób, Bukits (Dobos), Hajós, Máté, Homor, Molnár T., Bőle (Tóta), Tót, Wágner, Vizserálek.

Gól: Molnár T., Wágner, Czeglédi (öngól).

Korán, a mérkőzés elején hátrányba kerültek a hazaiak egy szerencsétlen öngóllal. A folytatásban aztán hiába akartak, próbálkoztak, igazán komoly helyzetet nem tudtak kialakítani – így a vendégek sikere megérdemelt.

Rum KSC–Szentpéterfai SE 0-1 (0-1). Rum, v.: Imre B.

Rum: Kozma – Székely (Kovács Z.), Pupp, Horváth T., Horváth M. (Lang), Bíró, Varga M. (Szegleti), Koronczai (Molnár M.), Baranyai (Reznyák), Rosta, Horváth Á.

Szentpéterfa: Páll – Hazafi (Mersits), Udvardi (Kalmár), Török (Király), Wágner K. (Wágner R.), Gaál, Skrapits, Leidli, Homor, Jagodits, Hoós.

Gól: Wágner K.

Kiállítva: Rosta (62.), ill. Mersits (mérkőzés után).

Az első 20-25 percet a rumiak irányították, helyzeteket dolgoztak ki. Azonban talált egy gólt a szervezetten játszó, jól küzdő vendég, és innentől nem tudott váltani a házigazda, nem jelentett igazán veszélyt kapura. A döntetlen színezetű mérkőzést a szerencsésebb csapat nyerte meg.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK–Rábatótfalui SE 2-2 (2-1). Felsőcsatár, v.: dr. Polgár T.

Felsőcsatár: Sásdi – Szabó B., Virág K., Horváth L., Pehr, Sisak (Rátkai, Krancz), Szmolek, Böhm (Krajczár), Cseri, Hábetler, Virág Á.

Rábatótfalu: Szukics – Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó M. (Lovenyák), Domján B. (Kovács Á.), Falb (Anderkó G.), Keresztúri, Németh Á., Náricza, Bánfi-Nagy.

Gól: Szmolek, Virág K., ill. Domján D., Domján B.

A következő, 18. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Körmend VSE–Felsőcsatár. Vasárnap, 15.00: Szentpéterfa–Telekes, Őriszentpéter–Rum, Ják–Gyöngyöshermán, Újperint–Ikervár, Egyházasrádóc–Bajánsenye, Nárai–Tanakajd. Szabadnapos: Rábatótfalu.