2024.03.18. 12:36

​U20: pályán a vasi kosárcsapatok

Az NB I.-es U20-as kosárbajnokságot a Körmend egy győzelemmel és egy vereséggel, míg a Falco egy győzelemmel folytatta.

Forrás: MW/archív

Fotó: Dömötör Csaba

Körmend–Alba Fehérvár 83-64 (13-20, 21-14, 27-8, 22-22). Körmend, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Magyari, dr. Popgyákunik.

Körmend: Tóth-Erdei M. 2, Herczeg 15/6, Geröly 7, Nagy 11/9, Schmera 17. Csere: Mogyorósy 11/6, Farkas 8/3, Bakóczai-Ihrig 2, Papp 3/3, Pongrácz –, Hadnagy 7/3,Szalai –. Edző: Németh Levente, Palánk Bálint.

Álmosan kezdtek a hazaiak az elhalasztott meccs pótlásán, amit a vendégek kihasználtak, több mint 10 pontos előnyt szereztek. Ám a hazai gárda a szünetig ledolgozta hátrányát, sőt, produkált egy kiváló  harmadik negyedet, amivel meg is nyerte a mérkőzést.

Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász  74-78 (14-18, 19-19, 20-18, 21-23). Körmend, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bognár, Kovács.

Körmend: Tóth-Erdei M. 7/3, Herczeg 12/3, Farkas 3/3, Nagy 9/3, Schmera 22/3. Csere: Mogyorósy 6/3, Geröly 8/6, Hadnagy 7, Szalai –. Edző: Németh Levente, Palánk Bálint.

Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az egylabdás meccsen végül a kissé pontosabb vendégek csikarták ki a győzelmet.

Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75-96 (21-19, 13-30, 22-24, 19-23). Zalaegerszeg, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benedek, Németh.

Falco: Hansen 12/3, Hansági 10, Németh B. 27/15, Arnóczi 7, Takács Zs. 29. Csere: Feitl –, Pallag 9, Kapui –, Bokor –, Saródi 2. Edző: Svajda Gábor, Váradi Attila.

Az első negyedben még szoros csatát vívtak a csapatok, a folytatásban átvette az irányítást a Falco, és remek támadójátékára alapozva biztos győzelmet aratott.