2024.04.16. 20:01

A Falco KC már 2-0-ra vezet a Honvéd ellen

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második meccsén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Budapesti Honvéd vendégeként nyert 37 ponttal – roppant simán, meggyőző teljesítménnyel (52-89).

Fotó: © Cseh Gábor

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharcát lehengerlő játékkal nyitotta a Falco: 42 ponttal verte, 102-60 arányban gázolta el szombaton Szombathelyen a Honvédot. És Budapesten is az alapszakaszgyőztes, bajnoki címvédő sárga-fekete gárda lépett pályára esélyesként.

A Falco 4-0-val kezdte a meccset – és lendületes játékkal. De reagált a Honvéd, gyorsan fordított (3. perc: 5-4). Kevés volt a pont, mindkét oldalon tiszta helyzetek maradtak ki – de a triplákat jobban dobta a házigazda. A harmadik hazai tripla után az 5. percben már 11-4-et mutatott az eredményjelző. Pongó jegyzete az első szombathelyi hármast – a negyedik távoli kísérlet ért célba vasi részről. Majd ismét triplát jegyzett. A Faloc pedig fordított (8. perc: 11-16). Jól védekezett a Falco, erős tempót diktált, sok eladott labdába kényszerítette bele ellenfelét – végül 5 ponttal nyerte meg az első negyedet.

A második etap eleje kapkodó játékot hozott, több mint két percet kellett várni az első kosárra – a hazaiak irányítója, a volt Falco-játékos, Simon hintett egy triplát (13. perc: 16-18). Aztán beindult a „triplagyár” – Perl kétszer is eredményes volt távolról. Vezetett a Falco, de meccsben tartotta magát a Honvéd (15. perc: 19-26). Rengeteg fault tördelte a meccset, nem igazán volt folyamatos a játék – ráadásul mindkét oldalon sok büntető maradt ki. A 17. percben, 27-29-es állásnál aztán időt kért Konkov mester. A Falco pedig 12-0-val tért vissza a pályára – és ezzel a 27-41-es eredménnyel ért véget a félidő. Nagyot lépett a győzelem felé a Falco, 14 pontosra növelte az előnyét.

Fordulás után 4-0-val nyitott a Falco – majd sok támadást rontott el. De stabilan vezetett, mert jól védekezett. Közben Perl vezérletével csendesen 20 pontosra nőtt a különbség (25. perc: 30-50). A Honvéd minden mindegy alapon elengedett dobásokkal próbált meccsben maradni – mérsékelt sikerrel. A harmadik negyed végén kereken 20 ponttal vezetett a Falco – ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa (30. perc: 40-60). És egyre nőtt a különbség: 26 pontos hátrányban két időt a házigazda (34. perc: 45-71). A fővárosiak pechjére a Falco nem lassított, nem kegyelmezett. A közvetlen hajrának már 34 pontos előnye birtokában futhatott neki a felszabadultan, nagy kedvvel játszó Falco (38. perc: 50-84). Akárcsak az első meccsen, ezúttal sem volt egy súlycsoportban a két csapat...

jegyzőkönyv

Budapesti Honvéd SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52-89 (13-18, 14-23, 13-19, 12-29)

Budapest, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, vezette: Kapitány G., Györfy R., Nyilas I.

Honvéd: Simon K. 3/3, Brown 12/3, Hajdu 12/12, Henry 3, Filipovic 6. Csere: Djokovic 9/6, Reizinger 2, Peringer –, Wesson –, Kopácsi –, Bazsó 5, Vámos –. Edző: Zlatko Jovanovic.

Falco: Pot 10/3, Tanoh Dez 4, Benke 6/6, Tiby 18/6, Krivacsevics 2. Csere: Keller 6, Kovács B. 4, Pongó 10/9, Perl 27/12, Jordano 2, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-4. 5. p.: 11-4. 8. p.: 11-16. 13. p.: 16-18. 15. p.: 19-26. 17. p.: 27-29. 20. p.: 24-41. 23. p.: 30-45. 25. p.: 30-50. 28. p.: 37-56. 30. p.: 40-60. 34. p.: 45-71. 38. p.: 50-84.

Kipontozódott: Hajdu (33.), Filipovic (36.), ill. Krivacsevics (33.).

A negyeddöntő pénteken 18 órakor Szombathelyen folytatódik – és akkor le is zárhatja a párharcot a Falco, hiszen már 2-0-ra vezet.