2024.04.24. 20:10

Legyőzte az Egis Körmend az Atomerőmű SE-t - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában az Egis Körmend nagy előnyt herdált el, de győzött az atomvárosi csapat ellen.

Fotó: Szendi Péter

Egy remek formában lévő Paksot kellett megállítania szerdán este a rapszodikusan teljesítő körmendi gárdának.

„Nem múlnak el, kik szívünkben élnek, hiába szállnak árnyak, álmok, évek.” – Isten Veled Csucsu – ezzel a felirattal emlékezett a Körmend-tábor a Rába-partaik egykori triplakirályára, Trummer Lászlóra, aki a napokban hunyt el

Kocsis Tamás Durázira, míg Krasovec mester Kovács Ákosra nem számíthatott a találkozón, amelynek első öt percében aligha beszélhettünk védekezésről, ugyanis mindkét csapat hátsó alakzata komplett átjáróház volt, ezzel együtt potyogtak a pontok gazdagon, élvezetes tempóban feszültek egymásnak a felek. Eleinte felváltva estek a kosarak, ennek megfelelően hol itt, hol ott volt az előny, mígnem a hatodik percben először nyúlt el négy ponttal a házigazda (20-16), Krasovec pedig időt kért.

Az ASE kiesett a ritmusból, Konate hármasa pedig talpra ugrasztotta a közönséget (28-20). Knowles duplája, majd Takács triplája után előbbi technikait kapott, mivel számonkérte az egyik bírót, amiért lefújta Tolberttel szembeni faultját. Tolbert behintette a büntetőket, ezzel már 34-22 volt az állás. A pontgazdag első negyedet Ihring büntetői zárták (34-24). A folytatásban beállt a csapatok közti 8-10 pontos különbség, nem hagyta közeledni magához a Körmend a Paksot, egészen a 16. perc végéig.

Ekkor ugyanis Ihring hármasával és Clarance középtávolijával öt pontra zárkózott a vendég gárda (44-39). Kocsis Tamás ennek megfelelően időt kért. Az egyre jobb formába lendülő Konate és Tolbert kosaraival újra távolodni látszott a hazai csapat, amely egy 10-0-ás szériával sokkolta a Paksot (56-42). Köszönőviszonyban sem volt ez a félidő a kaposvárival, szinte szárnyaltak a piros-feketék (58-45). Hazai oldalon négyen is 10 pont fölött voltak már, míg az ASE-nál csak jobbára Ihring vitte a prímet.

Szünet után Konate varázsolt ismét, elől-hátul biztos pont volt, ráadásul második távoli kísérlete is beakadt, egy híján megvolt közte a 20 (66-47). Egyre frusztráltabbá kezdtek válni a gyenge napot kifogó atomvárosi légiósok, akik közül Wooten akart nekiugrani Konatenak. Kakaskodásuk eredményeként mindketten technikait kaptak. Mindeközben egy újabb nagy rohanást, 9-0-ás sorozatot repesztett a vasi alakulat, több mint 20 pontos előnyre tett szert a Körmend (82-60).

Talán a fölényes vezetés tudatában, de a negyed végére lankadt a koncentráció a körmendi védekezést illetően, több könnyű kosarat szerzett a Paks, ám ennek ellenére nem nagyon tudott zárkózni (87-68). Az utolsó 10 percet 6-0-val nyitotta az ASE, amely óriási hajrába kezdett – a 35. percben 89-81 állt már a táblán. Őrült hajrá vette kezdetét, ugyanis teljesen érthető módon Krasovecék elhitték, hogy nyerhetnek. Az olykor kétségbeesetten védekező hazaiak a végjátékra magukhoz tértek és ismét kezükbe vették az irányítást. Basic vezérletével két perccel a vége előtt 99-87 volt az állás – eddig tartott a paksi feltámadás, fontos meccset nyert a Körmend hazai környezetben.

jegyzőkönyv

Egis Körmend–Atomerőmű SE 101-92 (34-24, 24-21, 29-23, 14-24).

Körmend, 1750 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Goda L., Frányó P., Minár L. B.

Körmend: Basic 13/3, Morgan 19/6, Takács K. 16/6, Tolbert 21/3, Konate 22/6. Csere: Djogo 7, Doktor –, Ferencz –, Kiss M. 3/3. Edző: Kocsis Tamás.

Paks: Ihring 19/12, Clarance 20, Géringer 6/6, Nicholson 22, Wooten 8. Csere: Eilingsfeld 4, Sövegjártó –, Knowles 4, Kucsora 7/3, Dorogi 2. Edző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 6-4. 6. perc: 20-16. 10. perc: 34-24. 13. perc: 39-31. 16. perc: 44-39. 20. perc: 58-45. 23. perc: 69-51. 26. perc: 78-60. 30. perc: 87-68. 33. perc: 89-77. 35. perc: 90-83. 39. perc: 99-89.