Vízilabda

2024.04.15. 14:05

Otthon kapott ki az AVUS

Elszenvedte első vereségét hazai pályán az AVUS OB I/B-s vízilabdacsapata. A vasiak 12-10-re kikaptak a Ceglédi VSE-től.

Fotó: Cseh Gábor

AVUS–Ceglédi VSE 10-12 (2-4, 2-2, 1-3, 5-3). Szombathely, 100 néző, OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, 21. forduló, vezette: Petik, Debreceni.

AVUS: Antoni – Hajmási 4, Berényi 1, Makrai, Németh B. 2, Juhász S., 1 Kertész. Csere: Galambos, Szili, Kertész, Kovács K. 1, Sági 1, Mercs. Edző: Péter Imre.

A Cegléd legeredményesebb játékosa Nagy Richárd öt találattal.

Az első negyedben a szombathelyiek 1-0-ra és 2-1-re is vezettek, ám a ceglédiek fordítottak és a negyed végén már 4-2-es vendégvezetést mutatott az eredményjelzőtábla. A második negyedben 5-4-re felzárkóztak a szombathelyiek, de a vendégek újítottak és a nagyszünetre 6-4-re vezettek. A harmadik negyed elején ismét a vendégek találtak be, majd hosszú gólcsend után felváltva estek a találatok. Az utolsó negyed 9-5-ös vendégelőnnyel indult. A ceglédiek jobban, gyorsabban vízilabdáztak, 12-6-ra elléptek, a vasiak csak kozmetikázni tudtak az eredményen (10-12).