2024.04.02. 13:26

U20: zárásként csak a Körmend győzött

Az Egis Körmend győzelemmel, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely pedig vereséggel zárta az U20-as kosárlabda-bajnokság alapszakaszát – ezzel mindkét vasi gárda befejezte a korosztályos pontvadászatot.

Forrás: MW/archív

Fotó: Dömötör Csaba

NKA Universitas Pécs–Egis Körmend  70-77 (18-21, 18-18, 19-26, 15-12). Pécs, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Fleischmann, dr. Szakács.

Körmend: Tóth-Erdei M. 6, Mogyorósy 3/3, Herczeg 11/6, Farkas 3/3, Schmera 23/3. Csere: Geröly 11/9, Nagy 16/12, Hadnagy 4, Szalai –. Edző: Németh Levente, Palánk Bálint

Az utolsó forduló a listavezető otthonában lépett pályára a Körmend, és kifejezetten jól teljesített. Így a motiváltan, fegyelmezetten játszó körmendiek megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Alba Fehérvár–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-68 (21-18, 23-5, 18-20, 18-25). Székesfehérvár, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Poór, Mohai.

Falco: Hansen 11/3, Feitl –, Németh B. 22/9, Kapui 2, Takács Zs. 19/3. Csere: Sándor 2, Pallag 8, Kiss –, Varga Á. –, Szigetvári –. Edző: Svajda Gábor, Novák Marcell.

A Falco nagyon elrontotta a második negyedet, komoly hátrányt szedett össze a nagyszünetig (20. perc: 44-23), innen pedig már nem tudott visszajönni a mérkőzésbe.

Az Egis Körmend (15 győzelem/11 vereség) a 7., míg a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (11 győzelem/15 vereség)  9. helyen zárt a 14 csapatos tabellán – ezzel mindkét vasi gárda számára véget ért a korosztályos bajnokság.