2024.04.16. 07:00

Vármegyei II.: kiütötte az Újperint a Felsőcsatárt, nyolc gólt rúgott a Nárai, hatot a Kemenesalja - fotók

A 22. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Északi csoport

Kemenesalja FC–Sé Honvéd SE 6-0 (2-0). Vönöck, vezette: Szendrődi B.

Kemenesalja: Kovács K. – Németh M., Lőrincz G. (Horváth B.), Czöndör (Kóbor), Péter, Binder (Manganelli), Balázsi, Erdélyi (Németh R.), Lőrincz M., Varga R., Ölbei (Szakál).

Sé: Papp K. (Nárai) – Kiss Mi., Séfer, Kiss Márton Balázs (Katzler), Kalmár, Tóth F., Nemes, Hende, Lendvai, Vándori (Kiss B.), Kiss Márton Gergő. (Bogyai).

Gól: Varga R. (2), Binder, Balázsi, Czöndör, Vándori (öngól).

Kőszegi Lóránt FC–Schott Lukácsháza SE 0-3 (0-1). Kőszeg, v.: Pázsi M.

Kőszeg: Berber – Kiss B., Lintner, Őri (Mézer), Szolyák, Marti (Réti Ma.), Varga Sz. (Varga D.), Kovács Zs., Réti Mi., Takács, Rácz.

Lukácsháza: Bán – Ágoston, Lipics, Vörös (Markó), Mester (Krancz), Bősze, Dan (Osztrosits), Horváth M. (Kovács Á.), Rozmán, László, Gombás (Toldi).

Gól: László, Mester, Dan.

Nagy melegben, remekül előkészített pályán, szép számú közönség előtt lépett pályára a két gárda. Az első játékrészben egyenlő félként gyűrték egymást a csapatok, de csak a vendégek találtak kapuba. A második félidőben inkább a Lukácsháza akarata érvényesült – és további két találattal elvitte a három pontot.

Uraiújfalu SE–Gérce-Vásárosmiske KSE 4-2 (2-0). Uraiújfalu, v.: Pintér B.

Uraiújfalu: Szabó Má. – Binder, Gáspár (Pungor N.), Szabó B., Kollárits (Agg D.), Pungor Sz. (Burka), Csete, Szabó T., Dornai (Keszei), Agg B., Szabó Ma.

Gérce: Komáromi – Lakatos (Pencz), Máthé, László, Németh B., Mórocz, Major, Nunkovics (Kövesdi A.), Csonka, Kövesdi D., Németh Z. (Lerik).

Gól: Agg B. (2), Szabó Má. (2), ill. Major, Mórocz.

Kiállítva: Binder (93.), ill. László (60.).

A hazai csapat nagy elánnal kezdte a mérkőzést, aminek hamar meg is lett az eredménye: már az 5. percben megszerezte a vezetést vendéglátó, majd növelte is az előnyét. A második félidőben a vendég támadólag lépett fel, sikerült szépítenie. A hazai csapat viszont a gólváltások után sem engedte ki a kezéből a győzelmet! A hazai csapat sérült játékosának gyors felépülést kíván!

Szeleste-Pósfa SE–Boba SE 0-1 (0-1). Szeleste, v.: Elek T.

Szeleste: Gombor – Vajda (Nagy Á.), Kovács R. (Horváth E.), Fülöp, Pethő, Baranyai, Pataki, Kiss Á. (Szentgyörgyvári), Nagy N. (Kovács Á.), Horváth L., Földi.

Boba: Fábián – Magyar, Kovács M., Fodor, Géczi, Szabó J., Dákai, Gorácz, Kecskés (Porkoláb), Szigeti (Prépost), Nagy R. (Borsodi).

Gól: Kecskés.

A csapatok mezőnyben birkóztak egymással. Két nagy hazai helyzet után a Boba lőtt egy gólt – később kiderült, ez a találat három pontot ér.

Gencsapáti KSE–Elektromol-Spari F 4-3 (0-3). Gencsapáti, v.: Imre B.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Janzsó (Lőrincz), Sulyok, Varga R. (Jónás), Soldatenko, Iker (Skrapits), Fülöp, Bokor, Sátori (Mucza), Janek.

Spari: Pungor – Neubauer (Sipos), Boldizsár, Varsányi, Pulai, Majtényi, Schmidt, Kovács A., Bolfán (Mészáros), Tóth A., Kelemen.

Gól: Soldatenko (2), Lőrincz (2), ill. Pulai (2), Neubauer.

Kiállítva: Kovács A. (94., Spari).

A hazai csapat az első félidőt átaludta, a vendégek célfutballt játszva három gólt szereztek 30 perc alatt. A szünetben a hazaiak rendezték a soraikat, de az első találatukra a 61. percig kellett várni. Utána viszont 10 perc alatt egyenlítettek. A hajrában a fáradó Spari előtt is adódott lehetőség, de a hazaiak a 92 percben megszerezték a győztes találatot. Egy szervezett, de a második félidőre elfáradó Sparit sikerült 30 perc jó játékkal legyőznie a Gencsnek.

Alsóújlaki SC–Kemenesmagasi FC 2-0 (0-0). Alsóújlak, v.: Marton A.

Alsóújlak: Baba – Gampel, Kaposi, Pados, Toldi (Hantó), Varga Á., Varga N., Vasas (Papp A.), Káldi (Pintér), Nagy Z., Varga R. (Hancz).

Kemenesmagasi: Kelemen – Koronczai (Balogh D.), Molnár Zs., Szénégető, Poós, Csite, Csempesz (Bándoli), Kerekes (Király), Kopházi, Takács (Princzes), Molnár T.

Gól: Pintér (2).

Bozsoki SE–Merseváti SE 5-0 (1-0). Bozsok, v.: Talabér N.

Bozsok: Szenteleki – Kratochwill, Csizmazia (Nagy Zs.), Németh O., PÁL (Szárnyas), Dévényi (SZALAI), VARGA B. (Pónácz), Kovács P., KAPOSI, Tompek, Kiss M.

Mersevát: PATYI – Folta (Molnár G.), Gönye, Dénes, Takács M., Homlok, Szalai Cs., Orbán, Nagy Á., Takács B., Döbröntei.

Gól: Varga B. (2), Szalai, Pál, Kiss M.

Nyári meleg és szép számú közönség fogadta a csapatokat. A hazaiak domináltak, mezőnyfölényben játszottak, rengeteg helyzetet alakítottak ki, amelyek rendre kimaradtak – a mersevátiak kapusa remekül védett. A vendégek ellentámadásokból próbálkoztak. A játék képe a második félidőben sem változott, azzal a különbséggel, hogy gólokká érett a hazai fölény. A Bozsok győzelme ilyen arányban is megérdemelt.

Pecöl SE–Répcelaki SE 2-0 (1-0). Pecöl, v.: dr. Polgár T.

Pecöl: Kollarics – Láda (Németh I.), Orsós, Oszkó, Farkas A., Kiss B., Hóbor, Márok, Joó (Boncz), Kasza, Nagy D.

Répcelak: Antoni – Kiss Z., Gallen A. (Kiss G.), Csontár, Dulicz (Malomsoki), Németh B., Pinezits (Németh N.), Baán, Gallen I., Németh D., Krétai.

Gól: Kasza, Farkas A.

Nyári melegben, jól előkészített pályán játszottak a csapatok. A hazaiak nehezen vették fel a szokásos ritmusukat, a répcelakiak inkább kontrákra építettek. A Pecöl végül mindkét félidőben betalált – így magabiztos hazai győzelem született az egykor szebb napokat látott Répcelak ellen.

A következő, 23. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Lukácsháza–Sé, Kemenesmagasi–Kemenesalja, Boba–Gencsapáti, Répcelak–Uraiújfalu, Kőszeg–Bozsok. Vasárnap, 17.00: Spari–Alsóújlak, Gérce–Szeleste, Mersevát–Pecöl.

Déli csoport

Tanakajdi TC–Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 2-2 (1-1). Tanakajd, vezette: Szabó B.

Tanakajd: Horváth B. – Karáth, Hankó, Kölkedi, Marcz G., Orsós (Szalai), Hittaller, Marcz M., Nagy K. (Németh P.), Varga M., Oláh-Vadász.

Gyöngyöshermán: Olasz – Kopácsi, Balázs (Dénes), Németh Sz., Kis, Székely, Bazsó, Radányi, Tóth Zs., Bihun, Nagy T.

Gól: Szalai, Kölkedi, ill. Bazsó (2).

Kiállítva: Karáth (52.), ill. Bihun (75.).

A hazaiak korán megszerezték a vezetést, de a vendégek jól küldöttek, egyenlítettek, így 1-1 állásnál mentek szünetre a csapatok. Majd fordulás után előnybe került a Gyöngyöshermán, ez feltüzelte a hazaiakat és mindent egy lapra feltéve rohamoztak. Az egyenlítés sikerült, de a győzelmet nem sikerült megszereznie a Tanakajdnak. A házigazda jóval közelebb állt a győzelemhez, de a foci nem mindig igazságos – a vendégek jobban örülhettek az egy pontnak. Az ifi mérkőzés után a hermáni szakmai stáb egyik tagja olyan viselkedést engedett meg magának, ami komoly megdöbbenést váltott ki minden jóérzésű emberben...

Bajánsenye SE–ÖTE Ikervár FC 6-1 (2-0). Bajánsenye, 60 néző, v.: Héra Cs.

Bajánsenye: Kalamár (Cseke) – Kircsi, Koltai, Kósa (Vörös), Horváth M., Kosár, Fábián, Horváth Z., Propszt (Koczor), Horváth A. (Bacsák), Horváth B.

Ikervár: Horváth B. – Pető, Horváth D., Szalai, Őri, Pásti, Zsoldos, Molnár B., Varga R., Czeglédi, Nagy A.

Gól: Kosár (5), Fábián, ill. Nagy A.

A hazaiak esélyeshez méltóan az egész mérkőzésen domináltak, a vendégek védekezésre rendezkedtek be. A hazaiak számos gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki, de türelmetlenül futballoztak – a vendégek egy-egy kontrából jutottak át a hazaiak térfelére. A Bajánsenye végül biztos győzelmet aratott a sportszerűen küzdő vendég ellen.

Újperint SE–Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 11-0 (5-0). Szombathely-Újperint, v.: Pungor Z.

Újperint: Szlámer – Tóth B., Sásdi (Osváth), Balázs (Németh P.), Kovács G., Gergely, Márkus (László), Hegedűs (Fliegler), Kovács Zs. (Kiss R.), Szalay, Horváth B.

Felsőcsatár: Moór – Szabó B., Virág K., Horváth L., Pehr, Sisak, Szmolek (Windisch), Krancz, Böhm, Cseri (Rátkai), Virág Á.

Gól: Horváth B. (2), László (2), Gergely, Kovács Zs., Kovács G., Hegedűs, Szalay, Sásdi, Márkus.

Egyházasrádóci SE–Telekes MEDOSZ SE 6-1 (4-1). Egyházasrádóc, 100 néző, v.: Szabó III. Z.

Egyházasrádóc: Horváth Bá. – Németh Martin, Krajczár, Lendvai, Németh Marcell, Pataki (Horváth Bé.), Mészáros, Lengyel, Halász (Rácz), Varga D. (Zimonyi), Balogh A. (Varga Z.).

Telekes: Kántor – Dézsi (Görcsi), Németh M. (Vörös), Czövek, Osvald, Kónya M. (Kónya D.), Vincze M., Németh F., Kónya Sz., Valkóczi, Vincze D.

Gól: Balogh A. (2), Halász (2), Lengyel, Németh Martin, ill. Vincze M.

A közepes színvonalú és iramú mérkőzésen biztos és megérdemelt hazai győzelem született.

Nárai SK–Rum KSC 8-1 (4-1). Nárai, v.: Kondor T.

Nárai: Holbok (Balaton) – Vajda (Szén), Takács (Németh R.), Odler, Marsai, Karai (Bárdics), Király (Kovács L.), Sásdi, Czirók, Lakatos, Hompasz.

Rum: Lepár – Székely, Horváth T., Horváth Á., Horváth M., Molnár M., Reznyák, Kovács Z., Koronczai, Baranyai, Rosta.

Gól: Czirók (3), Szén, Bárdics, Király, Karai, Vajda, ill. Horváth Á.

A hazai csapat a játék minden elemében felülmúlta a vendég Rumot, így a nagy arányú győzelme teljesen megérdemelt. Az U-19 es mérkőzésen komolyan megsérült Lóránth Jácintnak a nárai sportkör minden tagja mielőbbi gyógyulást kíván!

Őriszentpéter SE–Tutitextil-Körmend VSE 0-5 (0-1). Őriszentpéter, v.: Horváth P.

Őriszentpéter: Szemán – Szabó D., Mihályka (Varga A.), Kevy, Németh A., Sály, Sütő, Simon, Szabó S., Mihály, Szép.

Körmend: Kónya – Tompa, Horváth Á. (Krajczár), Szatmáry, Szemes (Németh Cs.), Petrovics (Papp P.), Gaál, Frühvirth (Barbalits), Szabó P., Pesti (Kiss B.), Molnár I.

Gól: Szatmáry (2), Kiss B., Molnár I., Németh A. (öngól).

Tovább tart az Őriszentpéter vesszőfutása, megérdemelten nyert a vendég – bár a gólkülönbség túlzott, mezőnyben nem volt ekkora különbség a felek között.

AGS Jáki SZSE–Rábatótfalui SE 1-0 (0-0). Ják, v.: Busi L.

Ják: Matyi – Hajós, Farkas E., Máté, Homor, Molnár T., Tóta, Fábián, Bőle (Dobos), Tót, Vizserálek.

Rábatótfalu: Szukics – Lovenyák, Domján D., Sütő, Szakács, Herczeg (Bánfi-Nagy), Anderkó, Keresztúri, Falb, Náricza, Németh Á.

Gól: Molnár T.

A következő, 23. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Gyöngyöshermán–Bajánsenye, Telekes–Nárai, Körmend VSE–Ják. Vasárnap, Felsőcsatár–Egyházasrádóc, Rábatótfalu–Újperint, Szentpéterfa–Őriszentpéter. Szabadnapos: Ikervár.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre.