Eredmények

2024.05.13. 16:13

Sakura Karate: sikeres versenyek, fényes érmek

A Sakura Karate Team Vasvár Dojo versenyzői eredményes időszakot tudhatnak maguk mögött.

Balról Horváth Adél, Németh Márton, Pálmai Róbert és Hermán Diána

Forrás: Sakura Karate

A versenyek sorát a budapesti SKIF Magyarország Országos Bajnoksága nyitotta, ahol Pálmai Róbert felnőtt kumite (küzdelem) nyílt kategóriában ezüstérmet szerzett. Majd következett Ajka, ahol a II. Sun-Dome Kupát rendezték - az országos nyílt nevezéses versenyen 14 egyesület 200 sportolója alkotta a mezőnyt. Hermán Diána kumitéban nyílt kadet korosztályban begyűjtötte a bajnoki címet, majd a juniorok között másodikként zárt. Míg Németh Márton (-75 kg) kumite U21-es és felnőtt korosztályban is bronzéremig jutott. Horváth Adél pedig ötödik a női felnőtt nyílt kumitéban. A karate Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB) szintén Budapesten rendezték, hol ismét Németh Márton remekelt: profi kumite kategóriában, a felnőttek mezőnyében, a -84 kilós súlycsoportban állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A Sakura Karate Team Vasvár Dojo sportolóit Szabolcs Gergő és Katona Péter edző készítette fel a versenyekre.