Hírek

2011.04.06. 02:29

Hegyhátszentjakab: nem minden a pénz, belső tartás is kell a jövőhöz

Többféle elképzelés él és hat egymás mellett mostanság, ha a falusi oktatás került szóba. Van, ahol felszámolták már a sulit, van, ahol hadakoznak érte.

Kozma Gábor

Kránicz Ferenc jakabi polgármester mindenesetre bizakodó. Kifejti, hogy nem minden a pénz. Ha egy falu feladja az összes intézményét, elveszítheti önbecsülését, tartását. Akkor az már nem is falu, csupán lakhely .

- Igaz, hogy csak nyolc alsó tagozatos nebulónk van és az is, hogy fejenként 900 ezerbe kerülnek. Igaz továbbá, hogy nagyon nehezen gazdálkodjuk ki a ránk eső részt ebből, vagyis az 550 ezer forintot. De az éremnek van másik oldala is. Aki iskolát tart, az a jövőnek épít; a nyolc gyerek őszre tíz lesz, mert kettővel emelkedik a létszám a 300 fő alatti falunkban. Aztán az is lényeges, hogy most nyertünk el egy milliós pályázatot, amelynek révén a legkorszerűbb digitális technika alkalmazható. Egy elektronikus tábláról van szó a hozzá tartozó kiegészítőkkel. Ha mindezt egybe vetjük, akkor azt mondhatom: nem minden a pénz.

A jakabi 1-3. osztály a zalalövői általános iskola tagintézményeként működik. Gyarmati Antal igazgató is elismeri azokat a törekvéseket, amelyek a helyi és a környékbeli önkormányzatok révén valósulnak meg. - Ragaszkodnak a helyi oktatáshoz és ezt méltányolni kell. A most átadott és már felszerelt, 1,5 milliós digitális tábla révén magas színvonalú oktatás folytatható. A pedagógusokat továbbképeztük, rajtuk nem múlik. Azt hiszem, a gyermekek mindent megkaptak, ami csak lehetséges.

A digitális tábla lényege, hogy újjal rajzolnak-írhatnak rá, egy projektor és a számítógép segítségével. Kiküszöbölik az anyagot, jelesül a valódi fatáblát, a krétát, a spongyát stb. Ezáltal kiküszöbölik a hagyományos írástechnikát is. A digit-táblán bármi megjeleníthető úgy, hogy a gyermek szinte játszik vele. Vagyis áthozza, alkalmazza internetes tapasztalatait, ismereteit.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

Kránicz Ferenc jakabi polgármester mindenesetre bizakodó. Kifejti, hogy nem minden a pénz. Ha egy falu feladja az összes intézményét, elveszítheti önbecsülését, tartását. Akkor az már nem is falu, csupán lakhely .

- Igaz, hogy csak nyolc alsó tagozatos nebulónk van és az is, hogy fejenként 900 ezerbe kerülnek. Igaz továbbá, hogy nagyon nehezen gazdálkodjuk ki a ránk eső részt ebből, vagyis az 550 ezer forintot. De az éremnek van másik oldala is. Aki iskolát tart, az a jövőnek épít; a nyolc gyerek őszre tíz lesz, mert kettővel emelkedik a létszám a 300 fő alatti falunkban. Aztán az is lényeges, hogy most nyertünk el egy milliós pályázatot, amelynek révén a legkorszerűbb digitális technika alkalmazható. Egy elektronikus tábláról van szó a hozzá tartozó kiegészítőkkel. Ha mindezt egybe vetjük, akkor azt mondhatom: nem minden a pénz.

A jakabi 1-3. osztály a zalalövői általános iskola tagintézményeként működik. Gyarmati Antal igazgató is elismeri azokat a törekvéseket, amelyek a helyi és a környékbeli önkormányzatok révén valósulnak meg. - Ragaszkodnak a helyi oktatáshoz és ezt méltányolni kell. A most átadott és már felszerelt, 1,5 milliós digitális tábla révén magas színvonalú oktatás folytatható. A pedagógusokat továbbképeztük, rajtuk nem múlik. Azt hiszem, a gyermekek mindent megkaptak, ami csak lehetséges.

A digitális tábla lényege, hogy újjal rajzolnak-írhatnak rá, egy projektor és a számítógép segítségével. Kiküszöbölik az anyagot, jelesül a valódi fatáblát, a krétát, a spongyát stb. Ezáltal kiküszöbölik a hagyományos írástechnikát is. A digit-táblán bármi megjeleníthető úgy, hogy a gyermek szinte játszik vele. Vagyis áthozza, alkalmazza internetes tapasztalatait, ismereteit.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

- Igaz, hogy csak nyolc alsó tagozatos nebulónk van és az is, hogy fejenként 900 ezerbe kerülnek. Igaz továbbá, hogy nagyon nehezen gazdálkodjuk ki a ránk eső részt ebből, vagyis az 550 ezer forintot. De az éremnek van másik oldala is. Aki iskolát tart, az a jövőnek épít; a nyolc gyerek őszre tíz lesz, mert kettővel emelkedik a létszám a 300 fő alatti falunkban. Aztán az is lényeges, hogy most nyertünk el egy milliós pályázatot, amelynek révén a legkorszerűbb digitális technika alkalmazható. Egy elektronikus tábláról van szó a hozzá tartozó kiegészítőkkel. Ha mindezt egybe vetjük, akkor azt mondhatom: nem minden a pénz.

A jakabi 1-3. osztály a zalalövői általános iskola tagintézményeként működik. Gyarmati Antal igazgató is elismeri azokat a törekvéseket, amelyek a helyi és a környékbeli önkormányzatok révén valósulnak meg. - Ragaszkodnak a helyi oktatáshoz és ezt méltányolni kell. A most átadott és már felszerelt, 1,5 milliós digitális tábla révén magas színvonalú oktatás folytatható. A pedagógusokat továbbképeztük, rajtuk nem múlik. Azt hiszem, a gyermekek mindent megkaptak, ami csak lehetséges.

A digitális tábla lényege, hogy újjal rajzolnak-írhatnak rá, egy projektor és a számítógép segítségével. Kiküszöbölik az anyagot, jelesül a valódi fatáblát, a krétát, a spongyát stb. Ezáltal kiküszöbölik a hagyományos írástechnikát is. A digit-táblán bármi megjeleníthető úgy, hogy a gyermek szinte játszik vele. Vagyis áthozza, alkalmazza internetes tapasztalatait, ismereteit.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

- Igaz, hogy csak nyolc alsó tagozatos nebulónk van és az is, hogy fejenként 900 ezerbe kerülnek. Igaz továbbá, hogy nagyon nehezen gazdálkodjuk ki a ránk eső részt ebből, vagyis az 550 ezer forintot. De az éremnek van másik oldala is. Aki iskolát tart, az a jövőnek épít; a nyolc gyerek őszre tíz lesz, mert kettővel emelkedik a létszám a 300 fő alatti falunkban. Aztán az is lényeges, hogy most nyertünk el egy milliós pályázatot, amelynek révén a legkorszerűbb digitális technika alkalmazható. Egy elektronikus tábláról van szó a hozzá tartozó kiegészítőkkel. Ha mindezt egybe vetjük, akkor azt mondhatom: nem minden a pénz.

A jakabi 1-3. osztály a zalalövői általános iskola tagintézményeként működik. Gyarmati Antal igazgató is elismeri azokat a törekvéseket, amelyek a helyi és a környékbeli önkormányzatok révén valósulnak meg. - Ragaszkodnak a helyi oktatáshoz és ezt méltányolni kell. A most átadott és már felszerelt, 1,5 milliós digitális tábla révén magas színvonalú oktatás folytatható. A pedagógusokat továbbképeztük, rajtuk nem múlik. Azt hiszem, a gyermekek mindent megkaptak, ami csak lehetséges.

A digitális tábla lényege, hogy újjal rajzolnak-írhatnak rá, egy projektor és a számítógép segítségével. Kiküszöbölik az anyagot, jelesül a valódi fatáblát, a krétát, a spongyát stb. Ezáltal kiküszöbölik a hagyományos írástechnikát is. A digit-táblán bármi megjeleníthető úgy, hogy a gyermek szinte játszik vele. Vagyis áthozza, alkalmazza internetes tapasztalatait, ismereteit.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

A jakabi 1-3. osztály a zalalövői általános iskola tagintézményeként működik. Gyarmati Antal igazgató is elismeri azokat a törekvéseket, amelyek a helyi és a környékbeli önkormányzatok révén valósulnak meg. - Ragaszkodnak a helyi oktatáshoz és ezt méltányolni kell. A most átadott és már felszerelt, 1,5 milliós digitális tábla révén magas színvonalú oktatás folytatható. A pedagógusokat továbbképeztük, rajtuk nem múlik. Azt hiszem, a gyermekek mindent megkaptak, ami csak lehetséges.

A digitális tábla lényege, hogy újjal rajzolnak-írhatnak rá, egy projektor és a számítógép segítségével. Kiküszöbölik az anyagot, jelesül a valódi fatáblát, a krétát, a spongyát stb. Ezáltal kiküszöbölik a hagyományos írástechnikát is. A digit-táblán bármi megjeleníthető úgy, hogy a gyermek szinte játszik vele. Vagyis áthozza, alkalmazza internetes tapasztalatait, ismereteit.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

A jakabi 1-3. osztály a zalalövői általános iskola tagintézményeként működik. Gyarmati Antal igazgató is elismeri azokat a törekvéseket, amelyek a helyi és a környékbeli önkormányzatok révén valósulnak meg. - Ragaszkodnak a helyi oktatáshoz és ezt méltányolni kell. A most átadott és már felszerelt, 1,5 milliós digitális tábla révén magas színvonalú oktatás folytatható. A pedagógusokat továbbképeztük, rajtuk nem múlik. Azt hiszem, a gyermekek mindent megkaptak, ami csak lehetséges.

A digitális tábla lényege, hogy újjal rajzolnak-írhatnak rá, egy projektor és a számítógép segítségével. Kiküszöbölik az anyagot, jelesül a valódi fatáblát, a krétát, a spongyát stb. Ezáltal kiküszöbölik a hagyományos írástechnikát is. A digit-táblán bármi megjeleníthető úgy, hogy a gyermek szinte játszik vele. Vagyis áthozza, alkalmazza internetes tapasztalatait, ismereteit.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

A digitális tábla lényege, hogy újjal rajzolnak-írhatnak rá, egy projektor és a számítógép segítségével. Kiküszöbölik az anyagot, jelesül a valódi fatáblát, a krétát, a spongyát stb. Ezáltal kiküszöbölik a hagyományos írástechnikát is. A digit-táblán bármi megjeleníthető úgy, hogy a gyermek szinte játszik vele. Vagyis áthozza, alkalmazza internetes tapasztalatait, ismereteit.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

A digitális tábla lényege, hogy újjal rajzolnak-írhatnak rá, egy projektor és a számítógép segítségével. Kiküszöbölik az anyagot, jelesül a valódi fatáblát, a krétát, a spongyát stb. Ezáltal kiküszöbölik a hagyományos írástechnikát is. A digit-táblán bármi megjeleníthető úgy, hogy a gyermek szinte játszik vele. Vagyis áthozza, alkalmazza internetes tapasztalatait, ismereteit.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

Az átadáson ott láttuk a gyermekek szüleit, a tanárokat, a technikusokat. A tanulók szinte azonnal birtokba vették a táblát, különböző figurákat rajzoltak rá. Ami most még önfeledt játék tárgya, az holnap már kemény taneszköz lesz. Hiszen az új technika ugyanazt szolgálja, mint a régi: a tudást.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

- Örülünk annak, hogy megmaradt az iskola és köszönjük ezt minden érte tevőnek - mondta el Györkéné Baján Marianna, akinek 8 éves fia is ide jár. - Amit itt tanulnak, az jó alap lesz a továbblépéshez - halljuk.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!