2008.02.23. 03:29

Papírforma szerint

Szombathely - A papírformának megfelelően, könnyedén verte a listavezető Falco a vendég Sopront (96:74). A hazaiaknál többen remekeltek, Kálmán megsérült.

Bradley triplája vezette be a mérkőzést, ezután viszont a Falco következett: Doyne két triplával, Aliakszeyeu két szép mezőnygóllal nyugtatta meg a hazai drukkereket (2. perc: 10:3), Meszlényi Róbert rögtön időt is kért. A csapatok nem szakadtak meg, de a játék ritmusát érezhetően a Falco diktálta. A sárga-feketék könnyedén kosárlabdáztak, igyekeztek szórakoztatni a közönséget, színezték a játékot (6.perc: 22:10). Ám a védekezésre ezúttal a megszokottnál kevesebb figyelmet fordítottak, így a vendégek felzárkóztak, nem hagyták, hogy korán eldőljön a meccs (14. perc: 35:29). A hazaiak szekerét Kazlauskas lódította ismét meg, rendületlenül szórta a triplákat (az első félidőben hat kísérletéből ötször talált be távolról!). Az ismét lendületbe jött, már szigorúbban védekező (többször lejárt a soproniak támadóideje) hazaiak a folytatásban könnyedén tornázták tetemessé előnyüket (18. perc: 46:31). A szombathelyiek végül 17 pontos fórral, nyugodtan térhettek pihenőre (50:33). Az első félidőben Kálmán csupán tíz percet játszott, Frana medvepuszija kényszerítette őt a kispadra - nem is tért vissza a pályára. Kóthay játékvezető magánszáma érdemel említést, aki az őt szidalmazó tömegből találomra kiszemelt egy drukkert, és kivezettette a csarnokból.

Fordulás után sem változott sokat a helyzet. A Falco nem lassított, a Sopron pedig egyre nehezebben tartotta a lépést (24. perc: 64:45). A vendégek távolról kísérleteztek, váltakozó sikerrel. Ráadásul Szekulovics mester a tetemes előny birtokában is hajtotta tanítványait, akik szót is fogadtak (27. perc: 71:47). Az utolsó etapnak már nem volt jelentősége (30. perc: 81:52), a mérkőzés eldőlt. A Falco kicsit talán kiengedett, így a Sopron elkerülte a katasztrofális vereséget.

Szrecsko Szekulovics: - Végig vezettünk, könnyedén nyertünk. Néhány hiba becsúszott a játékunkba, de ezúttal belefért. Remélem, Kálmán sérülése nem súlyos.

Meszlényi Róbert: - Tartalékosan érkeztünk, de teljes csapattal sem lett volna sok esélyünk. Igyekeztünk gyakorolni.