2008.04.10. 02:29

Végjátékban dőlt el

Körmend - A Polaroid Lami-Véd Körmend és az Albacomp kosárcsapata sok hibával tarkított, izgalmas mérkőzést játszott, melyet egy ponttal a vendégek nyertek.

Vas Népe

A mérkőzés Thomas három duplájával kezdődött, amire Bencze csak egy büntetővel felelt (2. perc: 6:1). Radovics azonban gyorsan egyenlített, majd az első negyed fele után Simon ziccerét követően átvették a vezetést a fehérváriak (6. perc: 8:10). A folytatásban a kisszünetig fej fej mellett haladtak a csapatok. A hazaiak védekezésére nem lehetett panasz, ám támadásban sok dobást rontottak. Thomas és Ferencz egyaránt kilenc pontig jutott, s rajtuk kívül csak Fodor M. talált be, de ő is csak büntetőből. A második játékrész elején Fodor G. két triplával nyitott, mire csak egy McClendon-kosár volt a válasz (13. perc: 26:22). Aztán sokáig nem változott az állás, rosszul fejezték be az akciókat a kapkodva játszó gárdák. Radovics személyi hibája, majd reklamálása miatt kapott technikai után Fodor G. három büntetőt is értékesített, de a pontgyártás nem akart megindulni (15. perc: 29:22). Fodor M. újabb két büntetője után Simon mintegy hétperces Alba gólcsendet tört meg, fel is hozta csapatát öt pontra (18. perc: 33:28). Ezután újra hibák sokasága következett, s a negyed utolsó percének hajrájában bevágott Thomas- triplával a félidőre nyolcpontos előnyt szereztek a piros-feketék (20. perc: 36:28).

A fordulás után már pontosabban céloztak a felek, de hiába próbáltak felzárkózni a vendégek, mert minden kosarukra volt körmendi válasz (24. perc: 46:39). Ám Simon ekkor nyolc pontot szórt zsinórban, s két pontra jöttek fel a kék-fehérek (27. perc: 46:44), s az utolsó etapra is ugyanekkora előnnyel készülhetett a házigazda (30. perc: 53:51). Fodor G. ezúttal is hármassal köszönt be, a folytatás azonban nem sikerült jól, a játék irányítását és a vezetést is átvették Simonék (35. perc: 58:63). Krivacsevics mester időkérése után a Rába-partiak rendezték soraikat, és egy pontra csökkentették hátrányukat (36. perc: 62:63). A végjáték elképesztő izgalmak közepette kezdődött, ám Trummer keze nem remegett meg, két triplájával újra a Körmend került fórba (39. perc: 68:67). Bradford, Thomas, majd ismét Bradford kosárváltása után az utolsó támadást egypontos hátrányban kezdték a hazaiak. Négy másodperccel a vége előtt azonban Henderson hibázott, így nyert az Alba. A vasiak a vereség ellenére is biztosították helyüket a felsőházban, mert a Dombóvár legyőzte a Kecskemétet.

Krivacsevics Dragoljub: - Nehéz bármit is mondani, mert miénk volt a meccs. A szerencsésebb csapat nyert.

Peresztegi Nagy Ákos: - Végre idegenben is tudtunk agresszíven és szívvel játszani. A védekezésváltásunkkal nem tudott mit kezdeni a Körmend.

Eredmények: Pécs-Atomerőmű 81:80, MAFC-ZTE 60:86, Vásárhely- Nyíregyháza 83:94, Dombóvár-Univer 95:74, Sopron-Kaposvár 94:77.