2009.04.27. 02:29

Megizzadtak a körmendiek az alsóházi rájátszás nyitányán

Körmend - Az alsóházi rájátszás nyitányán a Polaroid Lami-Véd Körmend kosárcsapata a vártnál nehezebben győzött az eddig nyeretlen EnterNet ellen.

Vastag Nándor

A mérkőzést rosszul kezdte a Körmend - igaz, Banks, Trummer és Fodor Gergely betegen vállalta a szereplést -, játékosai percekig nem találtak gyűrűbe, a vendégek viszont zsinórban kilenc pontot szereztek (3. perc: 0:9). Ferencz törte meg a hosszú kosárcsendet, majd vezérletével - a bedobó két triplát is hintett - fordítottak a hazaiak (7. perc: 15:13). Az első negyed hajrájában azonban újra sok hibát vétettek, s ezt kihasználva visszavette a vezetést az EnterNet (16:18).

A második játékrész elején sem lendültek játékba a piros-feketék, bár eleinte még fej fej mellett haladtak a csapatok (14. perc: 24:24). Aztán a félidő derekán Jonhson egyre többször talált be, így a fővárosiak kezdtek ellépni ellenfelüktől (16. perc: 25:31). A folytatásban ugyan többször is egy pontra csökkentették hátrányukat Fodorék, de a szünet előtt megint a vendégek összpontosítottak jobban (20. perc: 39:45). A fordulás után is a sokkal pontosabban játszó budapestiek diktálták a tempót. Egyszer 10 pontnál is többel vezettek (22. perc: 41:52), de a harmadik negyed végén is öttel mentek (30. perc: 54:59). Az utolsó etapot viszont sokkal jobban kezdte a Körmend, és a negyed felénél - Banks zsákolása után - átvette a vezetést (35. perc: 67:66). De a vendégek nem hagyták magukat (38. perc: 73:73), így Ferenczék vért izzadva hozták a kötelező győzelmet az eddig nyeretlen EnterNet ellen. A fővárosiak vereségükkel a kiesés szélére sodródtak.

Hencsey Tamás: - Nehéz mérkőzés volt, mert hárman is betegen játszottak, de a csapat megmutatta, hogy van tartása.

Sabáli Balázs: - A második félidőben visszaesett a dobószázalékunk, és Johnsonnak nem akadt társa. Jó pár szoros meccset játszottunk már, de nyerni nem tudunk.