2009.04.14. 02:28

Megszorították a körmendiek a kupagyőztes PVSK-t

Körmend - A Polaroid Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapata színvonalas mérkőzésen nagy küzdelemben szenvedett vereséget az újdonsült kupagyőztes Pécsi VSK-től.

Vastag Nándor

A Pécsi VSK elleni mérkőzést új felállásban kezdte a Körmend: Hencsey Tamás irányításával egyetlen légióssal állt fel, a kispadon pedig az utánpótláscsapat három tehetséges fiatalja - Havlik Martin, Sipos Ádám és Déri Dániel - foglalt helyet. A vendégeknek egy hiányzója volt, Wittmann Krisztián sérülés miatt nem léphetett pályára.

A házigazda számára tétnélküli találkozóra a megszokottnál jóval kevesebben voltak kíváncsiak, és a szurkolók eleinte csendesen figyelték, hogy nagyon magabiztosan kezdett a Pécs (3. perc: 4:12). Az első negyed második felében már a hazaiak is egyre inkább játékba lendültek, sőt tetszetős támadásokat vezetve előnyt szereztek a kisszünetre (20:18). A második játékrészben a szervezetten védekező és nagyon jól támadó piros-feketék a közönség fergeteges buzdítása közepette sokáig őrizték vezetésüket. Trummer és Ferencz szórta a triplákat, Banks bőszen osztogatta a sapkákat, valamint öt védőlepattanót is leszedett, de a társaikra sem lehetett panasz. A baranyaiak csak azért tudtak fordítani, mert az addig pont nélküli Kelley megrázta magát, s gyorsan 13 egységig jutott (20. perc: 39:42). A félidő után a hatalmas elszántsággal pályára lépő Rába-partiak 9:0-s sorozatot produkáltak, majd a pontszerzésben feljavuló Banks és a rendkívül hasznosan játszó Fodor Gergely vezérletével tartották a vezetésüket (30. perc: 66:64). Az utolsó etapban azonban döntőnek bizonyult, hogy Kelley mellett Alekszics és Hosszú is egyre többször talált be, míg Banks kissé elfáradt, s mellette jobban érvényesültek Benczéék. A vasiaknak még így is lett volna esélye a sikerre, de döntő szituációkban négyszer adták el a labdát. Bár idén ötödik próbálkozásra sem tudtak hazai pályán nyerni Fodorék, ezúttal jogosan szólt nekik perceken át a közönség vastapsa.

Hencsey Tamás: - Elsődlegesen azt szerettem volna, hogy csapatként küzdjünk és minden játékos segítsen a társának, ami meg is valósult. A másik dolog, hogy ne kapjunk olyan sok pontot, mint korábban - ezt sajnos nem sikerült teljesíteni. Összességében méltó ellenfele voltunk a kupagyőztesnek, s bár kikaptunk, de örülök, hogy jól játszottunk.

Sztojan Ivkovics: - Hajrá Magyarország, hajrá magyarok - ez a mérkőzés megerősítette ezt az elvemet.

További eredmények: EnterNet-Nyíregyháza 82:83, Debrecen-Atomerőmű 69:87, Albacomp-Dombóvár 80:92, Kaposvár-Sopron 98:82, ZTE-Univer 72:70.