2009.11.03. 03:26

Kétszer is pályán a SZoESE NB II-es női kosárlabdacsapata

Egy győzelemmel és egy vereséggel folytatta bajnoki szereplését a SZoESE NB II-es női kosárcsapata.

Szombathelyi Egyetemi SE-Kaposvár Gyakorló DSE 76:79 (15:16, 21:21, 23:21, 17:21). - Szombathely, NB II-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., Németh A.

SZoESE: SZALAI 21/9, Horváth P. 2, Orbán 9, HAKLITS 28/15, Földi 1. Csere: WAGNER -, Handler 2, Kapui -, Sándor 13. Edző: Magyar Gyöngyi.

A Kaposvár egy 190 centis légióssal érkezett Szombathelyre, aki palánk alatt korlátlan úr volt - vezérletével nyertek a vendégek. Így is volt esély a hazai győzelemre, de a végjátékban előbb Haklits triplája pördült le a gyűrűről, majd Szalai betörése sem végződött ponttal.

Szombathelyi Egyetemi SE-Atomerőmű KSC Szekszárd 71:57 (10:10, 13:15, 22:18, 26:14). - Szombathely, NB II-es mérkőzés, vezette: dr. Magyari, Esztergályos.

SZoESE: WAGNER 4, Szalai 10/6, Orbán 6, HAKLITS 23/12, Horváth P. -. Csere: Sándor 12, KAPUI 10/3, Földi 2, Handler 4, Kövér -.

A Szekszárd fiatal, ügyes játékosokat hozott, valamint három olyan kosarast, aki kevés lehetőséget kap az A-csoportos csapatában. Az első félidőben fej fej mellett haladtak a felek, fodulás után viszont elkapta a ritmust a több jó egyéni teljesítményt felvonultató SZoESE, és biztosan nyert.

A két győzelemmel és egy vereséggel álló SZoESE öt idegenbeli mérkőzéssel (Paks, Komló, Kaposvár, Pécs, Szekszárd) folytatja a bajnokságot.