Kosárlabda

2010.05.13. 02:28

Aranyérmes SZoESE NB II-es női kosárlabdacsapata

Bajnoki címmel zárta a 2009/2010-es pontvadászatot a Szombathelyi Egyetemi SE NB II-es női kosárlabdacsapata. Az együttes NB I/B-s jövője egyelőre bizonytalan, ám nem reménytelen.

Tóth Gábor

 

SZoESE: SZALAI 16/9, HOR- VÁTH 13, Orbán 8, HAKLITS 25/9, Földi -. Csere: Bicskei 8, Kapui 6, Sándor 7, Stieber -, Kovács -, Handler. Edző: Magyar Gyöngyi.

A szombathelyi lányok szezonbeli utolsó bajnoki meccsükön is könnyedén diadalmaskodtak, így megnyerték az NB II-es bajnokságot. Néhány csapatnak ugyan van még néhány elmaradt mérkőzése, de ezek az eredmények már nem befolyásolják az aranyérem sorsát. A SZoESE 12 győzelemmel és egy vereséggel zárta a szezont.

- Csak gratulálni tudok a lányoknak, büszke vagyok a csapatomra. Az eredménye-ink önmagukért beszélnek, az NB I/B-be viszont még nem éljük bele magunkat, türelmesen megvárjuk, hogy az egyetem vezetői hogyan döntenek. Igaz, reménykedünk a kedvező döntésben - fogalmazott röviden a gárda fiatal trénere, Magyar Gyöngyi.

Az egyetemi sportegyesület elnöke, dr. Gál László lát esélyt az NB I/B-re.

- Az utolsó bajnoki meccs után gratuláltam a lányoknak az aranyéremhez, és megkérdeztem tőlük, hogy vállal-nák-e a játékot magasabb osztályban is - tudtuk meg dr. Gál Lászlótól. - Igennel feleltek. Mindez azért fontos, mert éppen tárgyaljuk egyesületünk jövő szezonbeli lehetőségeit, köztük a női kosárlabda ügyét. Az biztos, hogy a szakmai munkával, a lányok hozzáállásával, az eredményességgel nincsen baj, nem lehet akadálya az NB I/B-nek a létesíményünk sem, hiszen a csarnokunk minden igényt kielégít. Az NB I/B-s bajnokság anyagi vonzatait azonban alaposan át kell gondolnunk, bár az NB II-ben is sokat, és távolra utaztak a lányok, ebből a szempontból olyan nagy különség talán nem lenne a két osztály között. Továbbá bízunk egy esetleges magasabb városi támogatásban, és talán akad lehetőség szponzorok bevonására is. Jelen pillanatban egyébként úgy vélem, jó esély van arra, hogy a kosárcsapatunk a következő szezonban már az NB I/B-ben képviselje a szombathelyi színeket. A végső döntés heteken belül megszületik.

- Az utolsó bajnoki meccs után gratuláltam a lányoknak az aranyéremhez, és megkérdeztem tőlük, hogy vállal-nák-e a játékot magasabb osztályban is - tudtuk meg dr. Gál Lászlótól. - Igennel feleltek. Mindez azért fontos, mert éppen tárgyaljuk egyesületünk jövő szezonbeli lehetőségeit, köztük a női kosárlabda ügyét. Az biztos, hogy a szakmai munkával, a lányok hozzáállásával, az eredményességgel nincsen baj, nem lehet akadálya az NB I/B-nek a létesíményünk sem, hiszen a csarnokunk minden igényt kielégít. Az NB I/B-s bajnokság anyagi vonzatait azonban alaposan át kell gondolnunk, bár az NB II-ben is sokat, és távolra utaztak a lányok, ebből a szempontból olyan nagy különség talán nem lenne a két osztály között. Továbbá bízunk egy esetleges magasabb városi támogatásban, és talán akad lehetőség szponzorok bevonására is. Jelen pillanatban egyébként úgy vélem, jó esély van arra, hogy a kosárcsapatunk a következő szezonban már az NB I/B-ben képviselje a szombathelyi színeket. A végső döntés heteken belül megszületik.

A bajnokcsapat tagjai: Bicskei Flóra, Földi Gyöngyvér, Haklits Zsuzsanna, Handler Kga, Horváth Petra, Kapui Mónika, Kovács Viktória, Kövér Melinda, Orbán Johanna, Sándor Ivett, Szalai Dóra, Stieber Eszter, Wagner Anna játékosok, Magyar Gyöngyi edző.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!