2010.12.13. 03:29

A végét már nem bírták: Falco-Paks 76:86

Szombathely - Az A-csoportos kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában a Falco a Paksot fogadta. A felek remek, hacos meccset játszottak egymással, aminek a végén a paksiak örülhettek.

Pavlik triplája nyitotta a második félidőt, amire Alekszejev felelt mezőnygóllal - megszerezve így első kosarát. Küzdött, hajtott a Falco, de amikor átvehette volna a vezetést mindig hibázott valaki, jött egy eladott labda, egy kihagyott ziccer, egy buta fault. A Paks pedig büntette a hibákat, ráadásul a vendégek távolról is jobban dobtak, palánk alatt is több erősebbek voltak, így őrizték előnyüket (25. perc: 44-50). De a remek napot kifogó Gosával nem bírtak a vendégek, a vezérletével ismét fordított a Falco (28. perc: 58-57) - jött is a paksi időkérés. Egy emberként tombolt a lelátó, de a vendégek nem ijedtek meg, higgadtan kosaraztak tovább, és az utolsó etapnak ismét ők futhattak neki előnyből (30. perc: 61-63). Aztán őrült dobóversenybe kezdtek felek, de így sem jutottak dűlőre. Közeledve a hajrá felé egyre inkább úgy tűnt, hogy a Falcóban maradt több erő (35. perc: 74-69). Ám az Arnea Savarát megtöltő drukkerek legnagyobb bánatára nem így volt, a remekül dobó vendégek rendezték a soraikat, egyenlítettek (37. perc: 74-74), majd a végjátékban a vezetést is átvették (76-81). A hazaiak indítottak még egy erőtlen rohamot, de a taktikus, higgadt ASE már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Összességében a Paks megérdemelten nyert, mert több jó egyéni teljesítményt vonultatott fel, mind a négy légiósa nagyot játszott. A Falcó jól küzdött - Gosa extrát játszott -, de csak felvillanásai voltak a meccsen, a találkozó nagy részében a vendégek irányítottak. Ettől függetlenül is kicsikrahatták volna a sikert a vasiak, de a hajrát már nem bírták.

Nikola Lazics: - A kulcspillanatokban rendre rossz döntést hoztunk, nem koncentráltunk eléggé. Ráadásul a Paks frissebb volt nálunk.

Horváth Imre: - Tudtuk, hogy a hazai pályán erős Falco ellen csak jó játékkal nyerhetünk. Sikerült jól játszanunk, sikerült nyernünk.

További eredmények: Kecskemét-Debrecen 93-69, ZTE-Szolnok 53-65, Kaposvár-Salgótarján 108-77.

Falco-Szova KC Szombathely-Atomerőmű SE 76-86 (20-20, 18-20, 23-23, 15-23). - Szombathely, 1800 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: dr. Vígh, Cziffra, Török.

Falco: Kálmán 2, DOYNE 18, Pankár -, GOSA 31/15, Alekszeyev 12. Csere: Hajmásy 5/3, Borszéki 6/6, Simon 2, Haraz -, Szanati -. Edző: Nikola Lazics.

Paks: Mészáros 2, PAVLIK 19/9, HODGES 20/12, JOHNSON 15, SALES 21/6. Csere: Faragó 2, Kovács Á. 7/6, Körtélyesi -, Morgen -. Edző: Horváth Imre.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-10. 8. perc: 18-18. 14. perc: 30-30. 20. perc: 38-40. 25. perc: 44-50. 28 perc: 58-57. 35. perc: 74-69. 39. perc: 76-81.