2011.10.11. 02:28

Sárvári kosárvereség a B-csoportban

Komoly vereséggel folytatta az NB I. B-csoportos férfi kosárlabda-bajnokságot a Sárvár együttese.

Bonyhád, legjobb dobók: Tömösvári 19/9, Lukács 15/3, Lőrincz 13/3.

Sárvár: Gerse 4, Horváth B. 3, Szabó D. 7, Németh D. 2, Feigl 4. Csere: Sali 1, Kun -, SZABÓ B. 10, Adorján -, Szakos -, Halmai -. Megbízott edző: Horváth Bence.

A több kulcsjátékosát - Kiricsi, Szendi, Horváth P. - nélkülöző sárvári csapat nem feltartott kézzel lépett pályára, de az esélyesebb, több T-licences, volt A-csoportos játékost felvonultató hazai gárda már az első negyedben komoly előnybe került. A nagyszünetig pedig el is döntötte a meccset (20. perc: 43-15). A távolról remekül dobó - összesen nyolc tripláig jutó - Bonyhád fordu- lás után sem lassított, így komoly verést mért ellenfelére.

A két csapat nem volt egy súlycsoportban, könnyedén nyert az esélyes házigazda. Sárvár négy forduló után négy vereséggel várja a bajnoki folytatást.