2011.12.17. 19:26

Fölényes Körmend-siker: a Kecskemét nem tudta tartani a lépést

A Fortress-Körmend kosárlabdacsapata végig vezetve magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét otthonában szombaton este. Férfi kosárlabda NB I - Esélyesek sikerei

Vastag Nándor

Kecskeméti KSE – Fortress-Körmend 71-89 (21-29, 18-27, 15-18, 17-15). – Kecskemét, 1000 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Győrffy, Hegedűs.

Kecskemét: Kelley 10, Wittmann 11/3, Radonjics 2, DÉNES 15/3, Bencze 7. Csere: Csorvási 7, VUKADINOV 19/9, Hegedűs -. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
Körmend: Ruják 7/3, NÉMETH 16/12, POWELL 11/3, BELL 20, TOWNES 24. Csere: Mladenovic 5/3, Dávid -, Ferencz 6/6, Cseh -, Fodor G. -. Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10-10. 7. perc: 10-19. 9. perc: 19-23. 12. perc: 21-33. 15. perc: 28-43. 18. perc: 32-50. 21. perc: 39-61. 27. perc: 47-66. 36. perc: 68-80.
Kipontozódott: Dénes a 36. percben.

A Körmend remekül játszott a találkozón és a szünetig eldöntötte az előzetesen nehéznek ígérkező mérkőzést. Már az első negyedben megnyugtató előnyt szerzett, ám a másodikban még jobban teljesített. Kiválóan védekezett, míg lendületes, pontos támadásait Ferencz hármasokkal, Németh triplákkal és duplákkal fejezte be. De nagyon jól gyűjtögette a pontokat Bell, valamint Townes is, aki térdsérülése ellenére vállalta a játékot. A Kecskemét változtatni, újítani nem tudott, így 20 perc alatt jelentős hátrányba került (39-56). A második félidő ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt. A különbséget Townes növelte 20 pont fölé (21. perc: 39-61), majd kicsit ki is engedtek a piros-feketék, így a negyedik felvonásban feljebb zárkózott a házigazda (36. perc: 68-80). Ám ekkor ismét megrázták magukat a vasiak, és nem engedték, hogy még jobban belelkesedjen az ellenfél. A Körmend a vártnál könnyebben, végig vezetve győzte le a Kecskemétet. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a különbség jóval nagyobb is lehetett volna.