2012.01.30. 03:28

Kosárlabda: kikapott a Sárvár a Veszprémtől

A bajnoki címre törő, jó erőt képviselő Veszprém vendégeként papírforma-vereségbe futott bele a sereghajtó Sárvár B-csoportos kosárlabdacsapata.

Veszprém, legjobb dobók: Kováts V. 23, Faragó 20/12.

Sárvár: Horváth P. 4/3, Szabó D. 12, Szabó B. -, Molnár B. 20/15, Feigl 6. Csere: Gerse 4, Kalmár -, Horváth D. 2, Szendi 4, Adorján -, Halmai -, Sali 4. Megbízott edző: Szabó Dávid.

A bajnokesélyes hazai gárda agresszív, gyors kosárlabdával nyitott, gyorsan tudatosította ellenfelében, hogy esélye sincs a bravúrra. Ráadásul a házigazda remek dobóformával rukkolt elő, ontotta a triplákat, így a találkozó tulajdonképpen egy félidő alatt eldőlt (20. perc: 51-26). A Sárvár próbálta útját állni a veszprémi rohamoknak, ám kevés sikerrel, fordulás után is egyre nőtt a különbség a felek között.

A Sárvár erejéből csak tisztes helytállásra futotta, a minden tekintetben jobb Veszprém ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Szabó Dávid: - Nekünk nem a Veszprémet kell megvernünk.