2012.03.05. 03:26

Közel volt a második

Az NB I. B-csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 18. játéknapján a Sárvár alaposan megszorongatta a vendég Pécset, ám kikapott.

Sárvár: Szabó D. 5, KAL- MÁR 20/6, Horváth D. 9, Szabó B. 8, Feigl 5. Csere: Horváth P. 4, Kun 5/3, Gerse -, Szendi 6. Megbízott játékos edző: Szabó Dávid.

PVSK, legjobb dobók: Halász 22/3, Csernák 13.

Alaposan meglepte esélyesebb ellenfelét a sereghajtó, a mindössze egy győzelmet számláló Sárvár, ugyanis repülőrajtot vett (3. perc: 9-2). A folytatásban is a remek napot kifogó hazaiak diktálták a tempót, és a félidőben felsejlett a bravúr, a szezonbeli második győzelem lehetősége (20. perc: 41-36). Fordulás után beleerősítettek a vendégek, de a házigazda tartotta a lépést (30. perc: 56-57). Ám az erő elfogyott hazai oldalon (34. perc: 60-62), így végül biztos pécsi győzelemmel zárult a meccs. A különbség túlzott.

Szabó Dávid: - Jó és szoros mérkőzést játszottunk, de csak öten voltunk nyolc ellen, így pedig nehéz dolgunk volt.