2015.05.12. 14:51

Kosárlabda: A serdülő Törpördögök is döntősök

Körmend, Szerencs – A Körmendi Törpördögök serdülő kosárcsapata bejutott az országos nyolcas döntőbe. A Szombathelyi Kosárlabda Akadémia U14-esei szép győzelmekkel zárták a bajnokságot.

OSE Oroszlánok–Körmendi Törpördögök 58-63 (15-15, 15-18, 8-17, 24-13).

Körmend, U14-es fiú kosárlabda országos főtábla, 4. forduló, C csoport.

Körmend: Vargovics 3, Kiss M. 21, Huff 10, Kiss B. 14, Darázs, Major 1, Dankovics, Monek 2, Tóth Z. 12, Vásárhelyi, Löte. Edző: Érsek István.

Körmendi Törpördögök– Szolnoki VSI 63-85 (20-30, 15-26, 14-16, 14-13).

Körmend: Vargovics 4, Kiss M. 14, Huff 4, Kiss B. 19, Darázs 4, Major, Dankovics 2, Monek 5, Tóth Z. 12, Vásárhelyi, Löte.

Óbudai Kaszások–Körmendi Törpördögök 62-82 (22-23, 7-17, 12-21, 21-21).

Körmend: Vargovics, Kiss M. 15, Huff 14, Kiss B. 28, Darázs 2, Major 2, Dankovics, Monek 7, Tóth Z. 16, Vásárhelyi, Löte, Takács.

A négyes mezőnyből a Szolnok kiemelkedett, a bravúrral a legjobb 12 közé jutott körmendieknek a másik két csapattal szemben kellett kiharcolniuk – hazai pályán – a nyolcas döntőt érő második helyezést. Sikerült; az Oroszlány ellen rengeteg ziccert, büntetőt kihagyva is nyertek, a Kaszásokat pedig nagyon magabiztosan fektették két vállra. Ezzel a Körmendi Törpördögök azon négy klub közé léptek, amelyek mindhárom (junior, kadet és serdülő) korosztályban országos döntőbe jutottak. A serdülő korosztály legjobb nyolc csapata május 28–31. között Baján küzd meg a végső helyezésekért.

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia–Debreceni KA-DSI 86-69 (26-20, 28-15, 10-18, 22-16).

Szerencs, U14-es fiú kosárlabda országos főtábla, 4. forduló, G csoport.

SZOKA: Kenéz 16, Sipos 4, Sövegjártó 2, Friedl 13, Horváth M. , Verasztó 7, Schmidt 2, Nagy B. 6, Gyuk 13, Szombath 3, Bogár 10, Dokmanovics 8. Edző: Váradiné Szarka Ildikó, Simon Bence.

Szerencs VSE–Szombathelyi KA 52-107 (12-32, 14-23, 20-22, 6-30).

SZOKA: Kenéz 13, Sipos 10, Szabó 4, Friedl 7, Horváth M., Verasztó 9, Nagy B. 8, Gyuk 24, Szombath 8, Bogár 6, Dokmanovics 12, Krepli 4.

Szombathelyi KA–Kiss Lenke KS 80-45 (24-11, 26-11, 18-20, 12-3).

SZOKA: Sipos 2, Sövegjártó 4, Szabó 2, Friedl 18/3, Horváth M. 2, Verasztó 7, Schmidt 6, Nagy B. 4, Gyuk 19, Szombath 4, Bogár 10, Dokmanovics 4, Krepli 2.

A SZOKA a 3. fordulóban elbukta a legjobb 12-be jutást. Az utolsó tornának így számára már nem volt tétje, de helyenként nagyon jó játékkal, fölényes győzelmeket aratva, csoportelsőként zárta a bajnokságot.