2015.06.14. 19:35

Női kosárlabda Eb: gyengélkedő magyar lányok

A hétvégén is nagyüzem volt a női kosárlabda Európa-bajnokságon. A szombathelyi csoportban jól teljesít a szerb gárda, Sopronban viszont szenved a magyar válogatott.

Az Arena Savaria a szombaton a C csoport harmadik játéknapjának adott otthont.

Lettország–Nagy-Britannia 67-58 (20-20, 6-7, 23-11, 18-20)

Szombathely, 300 néző, női kosárlabda Európa-bajnoki csoportmérkőzés, vezette: Kucerova (cseh), Yalman (török), Cavara (bosnyák).

Lettország, legjobb dobók: Steinberga 25, Basko-Melnbarde 18/9, Jekabsone 12/6.

Nagy-Britannia, legjobb dobók: Fagbenle 22, Handy 12, Vaderwal 11/9.

A lett szurkolók ismét remek hangulatot varázsoltak, csapatuk pedig a második félidőben felőrölte ellenfelét.

Szerbia–Horvátország 89-72 (19-20, 25-20, 26-17, 19-15)

Szombathely, 400 néző, vezette: Martinescu (román), Calik (lengyel), Teixeira (portugál).

Szerbia, legjobb dobók: Milovanovic 18/12, Jovanovic 10/6, Petrovic 9/3.

Horvátország, legjobb dobók: Borovic 17/9, Mazic 16/6, Ciglar 11/3.

Talán az Eb szombathelyi nézőcsúcsát hozta a meccs, de a szurkolás nem volt eget rengető, ugyanis a horvát csapat csak az első negyedben tudta tartani a lépést esélyesebb ellenfelével.

A szerb Nevena Jovanovic (jobbról) és Tamara Radocaj (balról), valamint a horvát Ruzica Dzankic (középen) kemény küzdelme a Szerbia–Horvátország csoportmérkőzésén az Arena Savariában. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar női válogatott pénteken a Svédország elleni nem várt vereséggel kezdte az Eb-t. Szombaton Litvánia ellen lehetett – lehetett volna – javítani.

Litvánia-Magyarország 72-66 (15-15, 24-8, 13-24, 20-19)

Sopron, 1600 néző, női kosárlabda Európa-bajnoki csoportmérkőzés, vezette: Jokics (montenegrói), Lasuik (kanadai), Tiszlenko (ukrán).

Litvánia: Okockyte 7, Linkeviciene 3, NACICKAITE 7/3, Kuktiene 5/3, PETRONYTE 28/3. Csere: Solopova 3/3, GRIGALAUSKAYTE 6/3, Siksnuite 4, GUTKAUSKAITE 9/6. Szövetségi kapitány: Mantas Sernius.

Magyarország: HONTI 9, QUIGLEY 20/6, Raksányi, Vajda 5/3, Krivacsevics. Csere: Horti 6, Simon 2, Czank, FEGYVERNEKY 7, Zele 4, Zsovár, 3/3 HATÁR 10. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek.

Az első negyedben jól kosarazott a magyar csapat, a második játékrészben viszont átrohant rajtunk Litvánia, a szünetre megnyugtató előnyre tette szert (20. perc: 39-23). Fordulás után sem lassított az ellenfél, úgy nézett ki, hogy kiütéses vereség lesz a vége (27. perc: 52-33). A magyar csapat azonban összeszedte magát, produkált egy 20-0-s rohamot, átvette a vezetést (32. perc: 52-53). A végére azonban elfogyott az erő, kikaptunk.

Vasárnap Szombathelyen és Sopronban is a 4. kört tudták le.

Nagy-Britannia–Szerbia 54-76 (12-21, 14-15, 12-28, 16-12)

Szombathely, 200 néző, vezette: Calik (lengyel), Kucerova (cseh), Cavara (bosnyák).

Nagy-Britannia, legjobb dobók: Vanderwal 13/6, Collins 12/12, Fagbenle 11.

Szerbia, legjobb dobók: Petrovic 17/6, Milovanovic 12/3, Page 11/3.

Egy pillanatig nem volt kétséges a mérkőzés végkimenetele.

Oroszország–Lettország 62-68 (15-22, 16-14, 17-11, 14-21)

Szombathely, 400 néző, vezette: Mazzoni (olasz), Yalman (török), Teixeira (portugál).

Oroszország, legjobb dobók: Prince 16/6, Belyakova 11/9, Osipova 11.

Lettország, legjobb dobók: Jekabsone 20/6, Gasko-Melnbarde 18, Putnina 13/9.

Nagy csatában – és remek hangulatban – csikarta ki a győzelmet Lettország.

Harmadik csoportmeccsén a címvédő, bombaerős Spanyolország várt a győzelmi kényszerben pályára lévő magyarokra.

Magyarország–Spanyolország 46-69 (13-21, 13-13, 15-10, 5-25)

Sopron, 2000 néző, vezette: Jokics (montenegrói), Kupatadze (grúz), Manosz (görög).

Magyarország: HONTI 10, Quigley 8, Zsovár 1, Vajda 4/3, Horti 4. Csere: Krivacsevics 6, Fegyverneky 6, Czank 1, HATÁR 6, Zele –, Raksányi –. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek.

Spanyolország: Palau 3/3. XARGAY 9/3, TORRENS 18/6, NICHOLLS 9, NDOUR 13. Csere: Gil 3, Dominguez, Romero 7/3, Cruz 4, Martinez1, Pascua 2, Herrera –. Szövetségi kapitány: Lucas Mondello.

A papírformának megfelelően harmadik vereségét is begyűjtötte válogatottunk.

Hétfőn az utolsó csoportmeccseket rendezik. Szombathelyen horvát–brit (16.30) és szerb–orosz (19.00) szerepel a programban. Míg Sopronban a szlovákokkal (19.00) vívnak meg a magyarok.