2015.07.26. 18:12

U18: verve Hollandia és Luxemburg is

Güssing Fürstenfeld - Az addig veretlen Hollandia és a csoport sereghajtója, Luxemburg elleni győzelmével még él a remény a magyar csapat számára a nyolcba jutásra az U18-as fiú B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon.

Magyarország -Hollandia 70-61 (18-12, 22-22, 15-16, 15-11).

Magyarország: Pongó 7/3, Horváth K. 10/6, Demeter 2, Rudner 11/9, Pápai . Csere: Fülöp - , Mócsán 12/12, Doktor 3/3, Durázi 2, Kiss 2, Kucsora 14/6, Krnjajski 6/3. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.

Szombaton a magyar fiúknak sikerült kihasználniuk, hogy a két győzelemmel érkező hollandok pontatlanul dobtak, a második negyedben már tíz pont is volt a két csapat között (33-23). Szünet után nagyon jó védekezéssel és nagyszerű hárompontosokkal állandósult a magyar vezetés, és végül meg is született a fontos győzelem. A szombathelyi Durázi Krisztofer 16, a körmendi Doktor Péter 4 percet töltött a pályán.

Kucsora Csaba erősítette meg a vezetést a luxemburgiak ellen

Magyarország -Luxemburg 64-47 (20-14, 11-9, 12-13, 21-11).

Magyarország: Pongó 4, Horváth 6/3, Mócsán 13/6, Rudner 2, Pápai 5. Csere: Doktor 2, Durázi 12, Krnjajski 2, Kiss - , Kucsora 13, Demeter 4, Fülöp .

Vasárnap a csoport sereghajtójával találkoztak a magyarok; a luxemburgiakat a hollandok és a belgák 41-41, a szlovének 36 ponttal vertek. Ilyen mértékű különbségre ezúttal nem lehetett számítani, mert elég sok volt a támadásbeli hiba, de a szünetre azért biztos vezetéssel mehetett a Ferenczi-csapat (31-23). A luxemburgiak nem adták könnyen magukat, öt pontig is felzárkóztak, de a zárónegyedben sikerült visszaverni a próbálkozásaikat elsősorban Kucsora ebben az etapban szerzett 13 pontjával. Durázi 26 percet játszott, 71,4 százalékos dobóteljesítményével 12 pontot gyűjtött és 7 lepattanót is szerzett. Doktornak (17 perc) nem ment a dobás, hat kísérletéből egy sikerült.

További eredmények a B csoportban. Szombat: Fehéroroszország Szlovénia 60-96, Luxemburg -Belgium 56-97. Vasárnap: Belgium -Fehéroroszország. A Szlovénia- Hollandia találkozót késő este játszották.

Hétfőn zárulnak a csoportmérkőzések, a magyarok a csoport éllovasával Szlovéniával találkoznak (20.15) Oberwartban.

jelenleg az alábbi a csoport állása.

B csoport: 1. Szlovénia 3 mérkőzés 3 győzelem/0 vereség 6 pont, 2. Magyarország 4 3/1 7, 3. Belgium 4 2/2 6, 4. Hollandia 3 2/1 5, 5. Fehéroroszország 4 1/3 5, 6. Luxemburg 4 0/4 4.

A késő este játszott Szlovénia- Hollandia találkozó nagyban befolyásolja a végeredményt. A csoport 1 2. helyezettje jut a nyolc közé.