2009.04.06. 02:28

A szombati két elődöntőben elbúcsúzott a két piros-fekete gárda, a Körmend és a Szolnok

Szombathely - A kosárlabda Magyar Kupa szombati elődöntőiben a Falco és a PVSK nyert. A szombathelyieknek nem okozott gondot a Körmend, a Pécs nagy csatában verte a Szolnokot.

Falco-Szova KC Szombathely-Polaroid Lami-Véd Körmend 111:85 (28:23, 30:23, 32:23, 21:16). - Szombathely, 3000 néző, kosárlabda Magyar Kupa, elődöntő, vezette: Bodnár, Ádám, Király.

Falco: Vida 5, HUDSON 22/3, Lakatos 9, PERINCSICS 19/12, HORVÁTH Z. 16/3. Csere: KÁLMÁN 18/12, VRSALJKO 12, Borszéki 5/3, Pankár 5/3, Feigl -, Csiszár -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Körmend: FODOR M. 15, Rodgers 14/3, Mulligan 7, Tóth G. 7/3, BANKS 25. Csere: Ferencz 5/3, Trummer 8/6, Fodor G. 4, Kocsis -, Hegedűs -. Edző: Peter Stahl.

Kipontozódott: Rodgers a 36. percben.

A Falco gyorsan átvette az irányítást (11. perc: 36:23), és előnyét a szünetig meg is őrizte. Fordulás után gyakorlatilag néhány perc alatt eldöntötte a meccset a szervezetten játszó, jól támadó, hatékonyan védekező bajnok (26. perc: 78:58). Szekulovics edző az utolsó etapban (30. perc: 90:69) már pihentette kulcsembereit.

Szrecsko Szekulovics: - Csirics nem, Kálmán sérülten játszott, mégis nyertünk. Megérdemelten nyertünk, az egész csapat hozzátette a magáét a sikerhez - a közönségünk is.

Kálmán László: - A vártnál simábban nyertünk. Nem kellett magunkból mindent kiadni, így tartalékolhattunk a döntőre, ahol remélem, hasonló teljesítménnyel rukkolunk elő.

Peter Stahl: - A Falco megérdemelten nyert. Jól kezdtünk, de ellenfelünknek több fegyvere volt támadásban, és több lepattanót is szedett. A második félidőben sajnos esélyünk sem volt.

Ferencz Csaba: - Jó rajtot vettünk, de az első negyed után megbomlott a védekezésünk: az egy félidőben kapott 58 pont rengeteg. A támadásaink sem sikerültek; rettentően sajnálom, hogy így alakult.

Szolnoki Olaj KK-Pécsi VSK-Pannonpower 55:66 (13:10, 15:15, 11:17, 18:24). - Szombathely, 2000 néző, kosárlabda Magyar Kupa, elődöntő, vezette: Benczur, Hegedűs, Győrffy.

Szolnok: ROSS 32/18, Váradi 2, Tutt 7/3, Jurkunas 6/6, Barro 8. Csere: Cziczás -, Harazin -. Edző: Pór Péter.

Pécs: KELLEY 12, Witttmann 14/3, Dénes 4/3, Grebenár 8, Bencze 7. Csere: Tóth N. 9/6, Kapov -, ALEKSZICS 12/6, Czigler -, Hosszú -. Edző: Sztojan, Ivkovics.

Nagy iram mellett hol az egyik, hol a másik együttes vezetett néhány ponttal, csupán az utolsó negyedben csikart ki kisebb előnyt a Pécs (33. perc: 50:42). A szolnokiak a végén futottak az eredmény után, de nem tudtak újítani (38. perc: 57:46).

Pór Péter: - Nagyon nehéz, birkózós meccs volt, amit az erősebb csapat nyert meg. Sokat hibáztunk, 21 eladott labdával nem lehet ilyen mérkőzést megnyerni. Szerintem a Pécs nyeri a kupadöntőt.

Sztojan Ivkovics: - Igazi, ám becsületes háború zajlott a pályán. Mind a két csapat tökéletesen fel volt készítve a másikból, alig lehetett végigjátszani egy-egy figurát. A védekezésünk kiváló volt, támadásban viszont javulnunk kell holnap. Fárasztó meccs volt, de jöhet a Falco.