2009.02.23. 03:29

A végjátékban dőlt el a Falco meccse

<b>Kecskemét </b>- A Falco-Szova KC Szombathely kosárlabdacsapata hatalmas izgalmak közepette a végjátékban bukta el a soros bajnoki mérkőzését az Univer-Kecskemét vendégeként (84:78).

Vastag Nándor

A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, a hazai kosarakra mindig volt válasza Csiricséknek (5. perc: 10:11). Az első negyed közepétől azonban a Falco átvette az irányítást: Horváth Zoltán és Hudson tarthatatlannak bizonyult a házigazda palánkja alatt, ráadásul remekül védekeztek a szombathelyiek (9. perc: 12:21). Még az sem zavarta meg őket, hogy Csirics - aki ellen reklamálás miatt egy technikait is befújtak - a negyedik személyi hibája miatt korán, már a 6. percben a kispadra kényszerült, a vasiak a kisszünetre jelentős 11 pontos előnyt szereztek. A második játékrész kezdetén Vrsaljko duplát, Hudson triplát szerzett, de utána megakadt csapatuk, átellenben viszont Haynes és Szabó vezérletével lassan faragta hátrányát az Univer (14. perc: 26:31). Perincsics hármassal törte meg a majd háromperces vasi gólcsendet, majd Csirics ziccert értékesített, ám lendületet nem tudott venni a bajnok, mert nem találta az alföldiek jó védekezésének a titkát. Haynes-ék teljesen felzárkóztak (18. perc: 33:36), de fordítani nem tudtak, a szünetig már felváltva estek a kosarak (20. perc: 37:40).

A második félidőben sem tört meg a kecskemétiek lendülete, Szabó pontjaival gyorsan átvették a vezetést (22. perc: 42:40), sőt a harmadik negyedben még fokozták is a tempót (25. perc: 51:45). Szrecsko Szekulovics időkéréssel rendezte a sorokat, jobb lett a sárga-feketék védekezése, Kálmán pedig megszerezte első pontjait a találkozón (28. perc: 53:51). A hatalmas küzdelemben sok rossz passz és elrontott dobás csúszott mindkét csapat játékába, de egyik fél sem tudott élni a másik hibáiból, így kétpontos forral a Bács megyeiek készülhettek a záró felvonásra. A negyedik negyedet Csirics két remekbe szabott triplával kezdte, de Horváth Ákos sem akart elmaradni tőle, öt pontot tett a közösbe. A folytatásban is potyogtak a kosarak és tapadtak egymásra a felek (35. perc: 75:73). A kiélezett csatában ugyan Horváth Ákos vezérletével kétszer is négy egységre növelte vezetését az Univer, ám a szívósan küzdő Hudsonék nem hagyták magukat leszakítani (38. perc: 78:78). A végjátékot Perincsics triplája vezette fel, ám Haynes egy hármasal azonnal válaszolt, majd Dale mezőnykosarat dobott (39. perc: 80:78). A szombathelyiek még fél perce volt, de a támadásuknál Horváth Zoltán ellen lépés hibát ítéltek, aki dühében a földhöz vágta a labdát. A bírók egyből sportszerűtlen hibát fújtak ellene, a két büntetőt pedig Horváth Ákos bedobta, s ezzel el is dőlt a találkozó.

Zsoldos András: - Gratulálok a fiúknak nagy szívvel és fegyelmezett játékkal fontos győzelmet arattunk.

Szrecsko Szekulovics: - Nagyon jó és szoros meccs volt, mellyen Haynes hármasa volt a döntő. Az azért zavaró volt, hogy Csiricsnek négy hibával kellett játszania.

További eredmények: Szolnok-Albacomp 94:71, Pécs-Debrecen 104:64, Sopron-ZTE 99:90.