2010.03.17. 03:28

Erősen lejtett a hazai pálya

Közel állt a bravúrhoz, hogy megszerezze idei első győzelmét a sárvári kosárcsapat, ám végül a hazai pálya előnye döntött.

Gergácz Zoltán

Budafok: Gaál 11/3, Kovács 7, RÉDEI 19/9, Szenteleki 5/3, BACSA 13/9. Csere: Rigó 5/3, Badics 1, Vajda 10/9. Edző: Szabó Róbert.

Flextronics: SZEGEDI 18, HORVÁTH B. 20/15, Horváth P. 2, Szendi K. 8, JAROSEVITS 13. Csere: Gerse 4, Vargyas 3/3, Kun -. Edző: Szájer József.

Amire ebben a szezonban még nem volt példa: sárvári kosarak vezették be a találkozót, ám a távolról rendkívül eredményesen dobó hazaiak mégis magabiztosan hozták a negyedet. A folytatásban hat percig felváltva estek a kosarak, majd három triplájuknak köszönhetően a házigazdák megléptek 32:20-ra. A nagyszünet utáni játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott annak ellenére, hogy erősen lejtett a hazai pálya (12:5 volt a faultarány). Ennek ellenére a 37. percben 67:62-re feljöttek a lelkesen és nagy szívvel játszó vendégek úgy, hogy ismét egy 10:1-es faultarányt produkált a kissé elfogult játékvezetői duó. Az utolsó perc 67:65-ös állásról indult. Jarosevits kipontozódása a házigazdák malmára hajtotta a vizet, illetve 71:68-as állásnál a sárvári triplakísérlet eredménytelen volt, így elmaradt a bravúr. Pedig az újjászerveződött sárvári gárda a játék képe alapján ezúttal rászolgált volna a győzelemre.