2011.10.19. 02:28

Kosárlabda, NB I. B-csoport: Kanizsán kapott ki a Flextronics

Vereséggel folytatta az NB I. B-csoportos férfi kosárlabda-bajnokságot a Sárvár. A vasiak az 5. fordulóban az esélyesebb Kanizsa vendégeként maradtak alul.

Kanizsa, legjobb dobók: Zsámár 13, Bús 13, Beák 13.

Sárvár: Horváth B. 8/6, Szabó D. 13, Gerse 5, Németh D. -, Feigl 8. Csere: Sali -, Szabó B. 10, Szakos -, Fodor 10/6, Kun 1. Edző: Kollerics Barnabás.

Az esélyesebb hazaiak talán kissé félvállról vették a még nyeretlen sárvári csapatot. Rosszul tették, mert a motivált játékkal előrukkoló vendégek meglepték ellenfelüket, így a második negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek. A folytatásban viszont belelendült a házigazda, fokozta a tempót, egészpályás letámadásra váltott, így rengeteg hibába kényszerítette bele ellenfelét - főleg sok labdát adtak el a sárváriak. A harmadik negyed végére így el is dőlt a mérkőzés (30. perc: 61-33). Az utolsó etapban azonban még indított egy rohamot a Sárvár, ami arra volt jó, hogy kozmetikázzon valamelyest az eredményen.

A Sárvár bár kikapott, jól helytállt esélyesebb, erősebb ellenfele otthonában. Ilyen hozzáállással, akarással, játékkal nem szégyen elbukni.

Kollerics Barnabás: - A körülményekhez képest elégedet vagyok a csapatom játékával, de szeretném, ha a közeli jövőben három-négy játékosomnál azért több is képes lenne igazán jó teljesítményre.