2006.09.21. 02:29

Számolgatnunk kell

Körmend - Szenzációsan űzte-hajtotta a női kosárlabda-válogatottat a Fehéroroszország elleni Eb-középdöntő mérkőzésen a közönség. A csapat győzött, de sorsa már nem a saját kezében van.

Mórocz Zsolt

Az első hivatalos körmendi női válogatott-mérkőzésen nem volt teljesen zsúfolt ház, de a hangulat a legforróbb körmendi meccsekre emlékeztetett. Az első percektől kezdve zúgott a hajrá magyarok, miközben az előmeccs férfi résztvevői egy-egy szál rózsával kedveskedtek a hölgyeknek. De hogy nincsen rózsa tövis nélkül, azt előbb a vendégek tapasztalhatták meg, hiszen az ideges első két perc végén legelőször Cserny Réka talált a gyűrűbe, sőt a center jegyezte az első hat magyar pontot is. A túloldalon a negyed közepéig a fehéroroszok tartották a lépést. Az első 10 perc hajrájában azonban Iványi és Károlyi is felzárkózott Cserny mellé, így a támadólepattanókat rendre megszerző magyarok 6 pontos előnyhöz jutottak. A 17:11 aztán percekig ott maradt az eredményjelzőn, tekintve, hogy a pontos célzással mindkét fél hadilábon állt. A magyar válogatott 6 percen át nem kapott pontot, mindeközben 12 pontosra hizlalta a különbséget. Az idő haladtával azonban akadozni kezdett a magyar gépezet, a vendégcsapat felzárkózott 5 pontra, persze ebben az is vastagon közrejátszott, hogy Iványi Dalma három hibája miatt ekkor már régen a padon foglalt helyet. Hogy nem várható ponteső, az kiderült az első 20 percben, és erre a továbbiakban sem cáfoltak rá a lányok - ez vonatkozott mind a két oldalra. Iványi visszaállása jót tett a mieinknek, a Pécs irányítója addig kereste a jó megoldást, amíg meg nem találta. A közönség szenzációsan űzte-hajtotta a hölgyeket, akik már-már eksztázisban játszva, a 37. percben Englert kosara után egy ponttal túl is szárnyalták a hőn áhított 14 pontos különbséget, de az előnyt nem sikerült megtartani, így az utolsó fordulóra marad a számolgatás, számolva majd a Fehéroroszország-Görögország meccs végeredményével is. De ehhez először is szombaton 18 órától az Arena Savariában feltétlenül le kell győzni Bulgáriát.

Sterbenz Tamás: - Fantasztikus volt a közönség, sajnos ennek ellenére nem tudtunk 14 ponttal nyerni. A sor-sunk már nem a saját kezünkben van, de szombaton feltétlenül győzni kell ahhoz, hogy számolgathassunk.

Anatolij Bujalski: - Nem rossz ez az eredmény, szombaton minden eldől.

A másik mérkőzés eredménye: Bulgária-Görögország 55:81. A csoport állása: 1. Görögország 9 pont, 2. Fehéroroszország 8 (318:303), 3. Magyarország 8 (302:294), 4. Bulgária 5.