2015.07.24. 17:37

U18-as kosár: vereség után győzelem

Fürstenfeld - Csütörtökön éjszaka első csoportmeccsén kikapott Fehéroroszországtól a magyar U18-as fiú kosárlabda-válogatott a B-divíziós Eb-n. Pénteken Belgium ellen azonban sikerült javítani.

Csütörtökön megkezdődött Ausztriában az U18-as B divíziós fiú kosárlabda Európa-bajnokság. A magyar csapat egy győzelemmel és egy vereséggel várja a szombati folytatást.

Fehéroroszország–Magyarország 70-62 (21-19, 9-15, 21-14, 19-14).

Magyarország: Pongó 10/3, Mócsán 7, Demeter –, Rudner 9/3, Pápai 2. Csere: Durázi 6, Doktor –, Kucsora 5/3, Fülöp 4, Horváth 19/6, Kiss –, Krnjajski –. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.

A magassági és fizikális fölényben lévő fehéroroszok a palánk alól szerezték kosaraikat, a magyarok tartották velük a lépést, sőt, a nagyszünetre jó védekezéssel, viszonylag jó támadásokkal négypontos előnybe is kerültek (30-34). De a harmadik negyedben visszavették a vezetést a beloruszok, akik az utolsó etapban már tízpontosra is növelték fórjukat (66-56) – és ezt már nem sikerült behozni. Mindkét vasi válogatott csereként jutott szóhoz, Durázi Krisztofer 17 perc alatt 6 pontot szerzett, míg Doktor Péter 13 percet töltött a pályán, pontot nem, de egy lepattanó és két assziszt fűződik a nevéhez.

Durázi Krisztofer a belgák ellen a csapat egyik legjobbja volt. Fotó: Unger Tamás

Magyarország–Belgium 74-72 (19-16, 16-23, 23-15, 16-18).

Magyarország: Rudner –, Pongó 18/6, Demeter 4, Horváth K. 15/3, Pápai 2. Csere: Durázi 12, Mócsán 7/3, Kiss 2, Doktor 7/3, Fülöp, Kucsora 5/3.

A csoport egyik favoritjának számított a belga válogatott, amely az első napon kikapott a másik nagy esélyes szlovénektől. A magyarok kezdtek jobban, de a félidő végére már a belgáknak állt a zászló (35-39). Szünet után viszont újra magukhoz ragadták a kezdeményezést a mieink, és négypontos vezetésről kezdhették a záró felvonást. Már hétre is nőtt a differencia, ám a belgák egyenlítettek. Drámai végjátékban Pongó ziccerével sikerült győzni. Durázi 75 százalékos pontossággal célzott, 12 pontját 19 perc alatt szerezte és még 5 lepattanót is szedett. Doktor 14 percet kapott, öt kísérletéből három ért célba, 7 pont és egy lepattanó került a statisztikájába.

A B csoport első körében: Hollandia–Luxemburg 89-48, Szlovénia–Belgium 76-73. A 2. fordulóban: Szlovénia–Luxemburg 80-44, Hollandia–Fehéroroszország

Szombaton 18 órától Hollandia (Güssing), vasárnap 13.30-tól Luxemburg ellen (Fürstenfeld) folytatja a magyar U18-as válogatott csoportmérkőzéseit.