Szombathelyi kosárlabda

2015.01.18. 18:55

Biztosan nyert a Falco II. gárdája

Szombathely - Remek győzelemmel tudta le a B csoportos kosárbajnokság 11. fordulóját a Falco II.: a MAFC II. távozott több mint 20 pontos vereséggel a vasi megyeszékhelyről.

Falco-Trend Optika KC Szombathely II.–MAFC II. 95-73 (18-15, 20-20, 31-10, 26-28)

Szombathely, 150 néző, NB I. B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: NémethA., Szalai Zs., Nagy E.

Falco: Simon K. 9/3, Tóth D. 8/6, Bazsó 10/3, Karagity 6, Varga M. 4. Csere: Hódi 16/12, Bagó 10, Popgyákunik 12/9, Németh A. 8/6, Gábor 2, Kovács B. 7/3, Bereczki 3. Edző: Váradi Attila.

MAFC, legjobb dobók: Timkó 22/3, Nikitin 19, Koncz 12.

Bagó Martin (labdával) remek, ponterős játékkal rukkolt elő. Fotó: Unger Tamás

A két hasonlóan fiatal, eddig a B csoportban hasonló eredményeket produkáló csapat nagy lendülettel esett egymásnak, jó ideig kiegyenlített meccset láthattak a szurkolók. A Falco nem tudott mit kezdeni a MAFC szigorú védekezésével. Fordulás után azonban már csak egy csapat volt a pályán: a házigazda triplazáporral játszotta át a zónát, és a harmadik negyed végére eldöntötte a mérkőzés sorsát. Az utolsó etapra már nem maradt izgalom. Negyedik győzelmét aratta a fiatal vasi gárda.

Váradi Attila: – Az első félidőben nem játszottunk jól, a MAFC ránk erőltette akaratát, megszenvedtünk ellenfelünkkel. A második félidőben azonban védekezésben és támadásban is feljavultunk, így korán sikerült eldöntenünk a mérkőzést. Gratulálok a fiúknak, rászolgáltak a szép győzelemre.