Szombathelyi kosárlabda

2015.02.19. 19:05

Falco: búcsú a kupától - A negyeddöntőben fölényesen nyert a Paks

Budapest – Simán kiesett a Falco-Trend Optika KC Szombathely a kosárlabda Magyar Kupából, miután a negyeddöntőben nagyon könnyen megadta magát – az amúgy jóval esélyesebb – Paksnak.

A szombathelyiektől Will deréksérülés miatt hiányzott, Dukics pedig félig betegen vállalta a játékot – utóbbi így a kispadon kezdett. A másik oldalon viszont felépültek a sérültek, a Paks teljes kerettel, és komoly célokkal érkezett a kupára.

Magányos Falco-játékos a paksiak gyűrűjében. Bognár Kristóf (labdával)van szorult helyzetben. Fotó: Molnár Gyula

A Falco túl óvatosan – vagy inkább bátortalanul – kezdett. Nem így a Paks, amely egyból nekiesett ellenfelének. Az ASE keményen védekezett, jól szedte a lepattanókat, gyors támadásokat vezetett. Ráadásul a triplákat is remekül dobta. A 4. percben már több mint tíz ponttal (4-15) vezetett, Kálmán László kénytelen volt időt kérni. Hiába, az ellenfél nem lassított, kihasználta a szombathelyiek lassú, körülményes játékát, gyenge védekezését, palán alatti erőtlenségét. A Falco egyszerűen asszisztált a paksi erődemonstrációjához – a különbség pedig egyre nőtt a felek között (8. perc: 6-23). A második negyedben kicsit összeszedte magát a Falco, például Dukics lőtte be magát távolról – de csak pillanatnyi fellángolás volt ez a vasiak részéről. Komoly előnye birtokában nyugodtan, pontosan játszott az ASE.

A paksiak élvezték a meccset, mosolyogva kosárlabdáztak, könnyedén 20 pont fölött tartották előnyüket (17. perc: 25-50). Összeomlott, gyorsan összeomlott a Falco, korán, a nagyszünetig eldőlt eldőlt a meccs, a továbbjutás sorsa (20. perc: 57-30). A második félidőben a becsületéért lépett pályára a Falco. Agresszívebb játékkal rukkolt elő, több szombathelyi játékos teljesítménye feljavult. Valamit kozmetikázott így az eredményen a vasi gárda (30. perc: 46-66). Közben kiegyenlítettebb lett a játék, de úgy tűnt, mintha a paksiak tartalékoltak volna az erejükkel a folytatásra, az elődöntőre - egy komolyabb meccsre. Az utolsó etapban így csendesen leperegtek a percek. Simán, a vártnál jóval könnyebben nyert, és jutott tovább az ASE. A Falco egy pillanatig nem tudta megnehezíteni ellenfele dolgát.

Dzunics Braniszlav: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, korán eldöntöttük a mérkőzést. A második félidőben ugyan döcögött a játékunk, de ígysem volt gond.

Kálmán László: – Túltiszteltük ellenfelünket, nagyon gyengén kezdtünk, korán elvesztettük a meccset. Fordulás után ugyan feljavultunk, de már késő volt, ez csak tisztes vereségre volt elegendő.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Atomerőmű SE 62-84 (12-31, 28-26, 16-9, 16-18).

Budapest, 1000 néző, kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, vezette: Kapitány, Györffy, Boros.

Falco: Martinics 11/3, Covington 10/3, Perl –, Hall 7/3, KRSZTANOVICS 15. Csere: Váradi 5/3, Bognár 4, Dukics 8/6, Bus –, Simon K 2, Pogyákunik –, Bazsó –. Edző: Kálmán László.

ASE: Dugat 9/6, Baki –, Evans 7/3, Eilingsfeld 9/6, JONES 12, Csere: Körtélyesi 8/6, Wise 2, Medve –, TÓTH Á. 14, SZABÓ ZS. 16/9, Markovics 5, Kovács Á. 2. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 7-2. 8. perc: 6-23. 12. perc: 17-33. 17. perc: 25-50. 20. perc: 30-57. 25. perc: 36-62. 30. perc: 46-66. 36. perc: 54-76.

Kipontozódott: Eilingsfeld (36.).

A negyeddöntő további eredményei: Szolnok–Kaposvár 95-77, Alba Fehérvár–Sopron 70-83, Pécs–Kecskemét lapzártánk után. További program, péntek, elődöntők: Szolnok–Paks (15.30), Sopron–Kecskemét/Pécs (18.00). Szombat, helyosztók: bronzmeccs (15.30), döntő (18.00).

A pénteki elődöntőket és a szombati helyosztókat a Duna World televízió élőben közvetíti.