Kultúra

2009.12.17. 03:28

Sikeresen pályázott a Neumann iskola

Hatszázezer forint értékű oktatási csomagot nyert a Neumann János Általános Iskola egy banki pályázaton. A program közgazdasági-pénzügyi ismereteket közvetít.

Merklin Tímea

- Az oktatási csomagot nagyon hasznosnak tartom, mert életszagúbbá lehet tenni ezáltal, amit tanítunk - mondja Csapó Erzsébet, a Neumann iskola igazgatója. - Ha életközeli példakörnyezetbe teszem a tananyagot, a gyere-kek is jobban a magukénak érzik. Például a matematika szöveges feladatai között szerepel egy háztartás havi költségvetése, a családtagok ételfogyasztása, az időbeli önszervezés. Nemcsak a diákjaink, hanem pedagógusaink számára is jó módszertani segédlet ez. A mai gyerekeknek más az igénye, annak már semmi esélye nincs, hogy leültetem és magyarázok. Nekem kell törni a fejemet, hogy tudom közel vinni hozzá a témákat. Ez a csomag sok ilyen lehetőséget kínál.

A banki program, amire pályázni lehetett, 284 iskolát érint Magyarországon. Idén Vas megyében egyedül a Neumann iskola nyert oktatási csomagot, amit szombaton délelőtt 9 órakor adnak át ünnepélyesen az iskolában.

- Az oktatási csomagot nagyon hasznosnak tartom, mert életszagúbbá lehet tenni ezáltal, amit tanítunk - mondja Csapó Erzsébet, a Neumann iskola igazgatója. - Ha életközeli példakörnyezetbe teszem a tananyagot, a gyere-kek is jobban a magukénak érzik. Például a matematika szöveges feladatai között szerepel egy háztartás havi költségvetése, a családtagok ételfogyasztása, az időbeli önszervezés. Nemcsak a diákjaink, hanem pedagógusaink számára is jó módszertani segédlet ez. A mai gyerekeknek más az igénye, annak már semmi esélye nincs, hogy leültetem és magyarázok. Nekem kell törni a fejemet, hogy tudom közel vinni hozzá a témákat. Ez a csomag sok ilyen lehetőséget kínál.

A banki program, amire pályázni lehetett, 284 iskolát érint Magyarországon. Idén Vas megyében egyedül a Neumann iskola nyert oktatási csomagot, amit szombaton délelőtt 9 órakor adnak át ünnepélyesen az iskolában.

A banki program, amire pályázni lehetett, 284 iskolát érint Magyarországon. Idén Vas megyében egyedül a Neumann iskola nyert oktatási csomagot, amit szombaton délelőtt 9 órakor adnak át ünnepélyesen az iskolában.

A banki program, amire pályázni lehetett, 284 iskolát érint Magyarországon. Idén Vas megyében egyedül a Neumann iskola nyert oktatási csomagot, amit szombaton délelőtt 9 órakor adnak át ünnepélyesen az iskolában.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!