pályacsúccsal

2021.10.17. 14:37

Kenyai és etióp siker született a párizsi maratonon

A koronavírus-járvány miatt áprilisról elhalasztott – tavaly pedig elmaradt – viadalon 145 ország 60 ezer futója állt rajthoz.

Kenya's Elisha Rotich (L), winner in the men's race, and Ethiopia's Tigist Memuye (R), winner in women's race pose on the podium at the end of the 42,195 km Paris Marathon, as part of its 45th edition on October 17, 2021.

Forrás: AFP

Fotó: Alain JOCARD

A férfiaknál a kenyai Elisha Rotich, a nőknél pedig az etióp Tigist Memuye nyerte meg vasárnap a párizsi maratont.

A 31 éves Rotich pályacsúcsot jelentő 2:04:21 órás idővel ért célba az etióp Hailemaryam Kiros és a szintén kenyai Hillary Kipsambu előtt. Az előző rekordot a háromszoros olimpiai bajnok etióp Kenenisa Bekele tartotta 2014 óta 2:05:04-gyel.

A szintén 31 esztendős Memuye 2:26:12 órás idővel nyert, a dobogóra még két honfitársa, Yenenesh Dinkesa és Fantu Jimma állhatott fel.