Olimpia

2012.07.28. 17:58

London 2012 - A vasárnapi műsor

A vasárnapi versenynapon, melyen 14 számban osztanak érmeket, a címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott, illetve a férfi kézilabdacsapat is megkezdi szereplését a londoni olimpián.

MTI

A címvédő férfi vízilabda-válogatott, illetve a kézilabdacsapat is megkezdi szereplését vasárnap a londoni olimpián, melynek második versenynapján több magyar éremért száll majd harcba.

A küldöttség első londoni érmét, a 48 kg-ban harmadik helyen végző cselgáncsozó Csernoviczki Éva szerezte meg szombaton, s a remények szerint a dzsudócsarnokban vasárnap is hasonló siker születhet, ugyanis a háromszoros Európa-bajnok Ungvári Miklós lép tatamira. A 66 kilóban érdekelt 31 éves sportolóra hosszú menetelés vár, ha dobogóra akar állni, ugyanis már a 64 között küzdenie kell. Ungvári első meccsét az afgán Adzsmal Faizzadával vívja.

Szintén komoly célokkal érkezett Londonba a kardozó Szilágyi Áron, aki ötödik kiemeltként a legjobb 32 között kezd. A legutóbbi két világbajnokságon negyeddöntős vívó az egyiptomi Mamad Zeid és a malajziai Ju Peng Kean meccs győztesével meccsel majd a nyolcaddöntőért.

Vasárnap mutatkozik be majd az első magyar sportlövő Londonban: Csonka Zsófia a 40 lövéses légpisztoly számban szerepel. A pécsi sportoló 10 méteren 2010-ben Európa-bajnoki ezüstérmet nyert, idén pedig ötödik lett egyéniben, míg csapatban a dobogó második fokára állhatott fel, azaz egyáltalán nem jelentene meglepetést, ha bejutna a nyolcas döntőbe.

A londoni Vizesközpontban egyéniben hat magyar, valamint a férfi 4x100 m-es gyorsváltó próbál továbbjutni az előfutamokból. Az esti programban még egy magyar helye sem biztos, ugyanakkor az már szombaton eldől, hogy Gyurta Dániel ott lesz-e a férfi 100 m mell döntőjében.

Kemény Dénes vízilabdázói a nagy rivális szerbek ellen kezdik meg menetelésüket délután, míg Mocsai Lajos tanítványai késő este az Európa-bajnok dán együttessel játsszák első csoportmeccsüket.

Vasárnap Babos Tímea egyéniben és párosban is megkezdi szereplését a tenisztornán, melyen egyéniben a fehérorosz Galina Voszkobojevával, míg az egyesben szombaton búcsúzott Szávay Ágnes oldalán párosban a cseh Lucie Hradecka, Andrea Hlavackova kettőssel csap majd össze.

Harcsa Zoltán (75 kg) szombati sikere után Varga Miklós szerezheti meg a háromfős ökölvívó-küldöttség második győzelmét, s ha ez sikerül neki a litván Evaldas Petrauskas ellen, bejut a nyolcaddöntőbe.

Böczögő Dorina a női tornászok selejtezőjében lesz érdekelt, míg Póta Georgina az asztaliteniszők második fordulójában érdekelt.

Vasárnap összesen 14 aranyérem talál gazdára Londonban.

július 29., vasárnap (éremosztás 14 számban):

 

TOLLASLABDA (Wembley Aréna)

csoportmérkőzések:

9:30 ó: férfi egyes, női egyes, férfi páros, női páros, vegyes páros

GYEPLABDA (Riverbank Aréna)

nők:

A csoport:

11:45 ó: Hollandia-Belgium

14:45 ó: Kína-Koreai Köztársaság

20 ó: Nagy-Britannia - Japán

B csoport:

9:30 ó: Új-Zéland - Ausztrália

17 ó: Argentína - Dél-afrikai Köztársaság

22:15 ó: Németország-Egyesült Államok

ÍJÁSZAT (Lord,s Cricket Ground - Lord's Krikett Pálya) - 1

10 ó: női csapatverseny, kiesés szakasz

19 ó: NŐI CSAPATVERSENY, DÖNTŐ

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)

FÉRFIAK:

A csoport:

10 ó: Nigéria-Tunézia

15:30 ó: Egyesült Államok-Franciaország

23:15 ó: Argentína-Litvánia

B csoport:

12:15 ó: Brazília-Ausztrália

17:45 ó: Spanyolország-Kína

21 ó: Oroszország - Nagy-Britannia

STRANDRÖPLABDA (Horse Guards Parade - A Királyi Lovastestőrség Laktanyája)

10 ó: férfi és női selejtező

ASZTALITENISZ (ExCeL központ)

10 ó: női egyes 2. forduló - 11 ó: PÓTA GEORGINA-Tian Yuan (horvát)

12 ó: férfi egyes 2. forduló - ZWICKL DÁNIEL ?

19 ó: női egyes, 3. forduló - TÓTH KRISZTINA ?

SPORTLÖVÉSZET (The Royal Artillery Barracks - Királyi Tüzérségi Laktanya) - 2

10 ó: női légpisztoly, alapverseny - CSONKA ZSÓFIA

10 ó: női skeet, alapverseny

12:45 ó: NŐI LÉGPISZTOLY, DÖNTŐ

15 ó: NŐI SKEET, DÖNTŐ

TORNA (North Greenwich Arena)

10:30 ó: női selejtező - BÖCZÖGŐ DORINA

CSELGÁNCS (ExCeL központ) - 2

10:30 ó: női 52 kg, férfi 66 kg, előcsatározások - 10:37 ó: UNGVÁRI MIKLÓS-Adzsmal Faizzada (afgán)

17 ó: NŐI 52 KG, FÉRFI 66 KG, DÖNTŐ

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire)

előfutamok, reményfutamok:

10:30-12:50 ó: férfiak: könnyűsúlyú kétpár, előfutamok - 12:30 ó: HIRLING ZSOLT, VARGA TAMÁS -, könnyűsúlyú négyes, reményfutam, egypár, reményfutamok, kétpár, reményfutam; nők: nyolcas, előfutamok, egypár, reményfutamok, könnyűsúlyú kétpár, előfutamok

RÖPLABDA (Earls Court)

férfiak:

A csoport:

10:30 ó: Nagy-Britannia - Bulgária

15:45 ó: Ausztrália-Argentína

21 ó: Olaszország-Lengyelország

B csoport:

12:30 ó: Oroszország-Németország

17:45 ó: Egyesült Államok-Szerbia

23 ó: Brazília-Tunézia

KÉZILABDA (Copper Box)

férfi csoportmérkőzések -

A csoport:

10:30 ó: Izland-Argentína

15:30 ó: Svédország-Tunézia

20:30 ó: Franciaország - Nagy-Britannia

B csoport:

12:15 ó: Horvátország-Koreai Köztársaság

17:15 ó: Spanyolország-Szerbia

22:15 ó: MAGYARORSZÁG-DÁNIA

LOVASSPORT (Greenwich Park)

11 ó: lovastusa - egyéni és csapatverseny, díjlovaglás, 2. nap

ÚSZÁS (Vizes Központ) - 4

előfutamok:

11 ó: női 100 m hát - 11:03 ó: POVÁZSAY ESZTER (2. futam)

11:20 ó: férfi 200 m gyors - 11:35 ó: KOZMA DOMINIK (5. futam)

11:43 ó: női 100 m mell - 11:46 ó: SZTANKOVICS ANNA (2. futam)

12:03 ó: férfi 100 m hát - 12:09 ó: BOHUS RICHÁRD (3. futam)

12:23 ó: női 400 m gyors - 12:37 ó: RISZTOV ÉVA (3. futam), 12:49 ó: KAPÁS BOGLÁRKA (5. futam)

12:56 ó: férfi 4x100 m gyorsváltó - 2. futam, 13:01 ó: MAGYARORSZÁG (CSEH LÁSZLÓ, BERNEK PÉTER, KIS GERGŐ, TAKÁCS KRISZTIÁN)

elődöntők, döntők:

20:30 ó: NŐI 100 M PILLANGÓ, DÖNTŐ

20:37 ó: férfi 200 m gyors, elődöntő

20:50 ó: női 100 m mell, elődöntő

21:11 ó: FÉRFI 100 M MELL, DÖNTŐ (GYURTA DÁNIEL)

21:18 ó: NŐI 400 M GYORS, DÖNTŐ

21:28 ó: férfi 100 m hát, elődöntő

21:49 ó: női 100 m hát, elődöntő

22 ó: FÉRFI 4X100 M GYORS, DÖNTŐ

SÚLYEMELÉS (ExCeL központ) - 2

16:30 ó: NŐI 53 KG, A CSOPORT

20 ó: FÉRFI 56 KG, A CSOPORT

VÍZILABDA (Water Polo Arena)

férfiak:

A csoport:

11 ó: Görögország-Horvátország

12:20 ó: Kazahsztán-Spanyolország

15:10 ó: Olaszország-Ausztrália

B csoport:

16:30 ó: MAGYARORSZÁG-SZERBIA

19:20 ó: Románia - Nagy-Britannia

20:40 ó: Montenegró-Egyesült Államok

VÍVÁS (ExCeL központ) - 1

11:30 ó: férfi kard, egyéni, 64-es tábla a negyeddöntőig - a 32 között, 12:30 ó: SZILÁGYI ÁRON

19: férfi kard, egyéni, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (20:10 ó)

TENISZ (Wimbledon)

1. forduló:

12:30-21 ó: férfi egyes, női egyes - 12:30 ó: BABOS TÍMEA-Galina Voszkobojeva (kazah) -, férfi páros, női páros - 16:30 ó körül: BABOS, SZÁVAY ÁGNES-Lucie Hradecka, Andrea Hlavackova (cseh)

KERÉKPÁR (Road The Mall) - 1

13 ó: NŐI MEZŐNYVERSENY, 140 km

LABDARÚGÁS

férfiak, 2. forduló:

A csoport (Wembley Stadion):

18 ó: Szenegál-Uruguay

20:45 ó: Nagy-Britannia - Egyesült Arab Emírségek

B csoport (Coventry Városi Stadion):

15:30 ó: Mexikó-Gabon

18:15 ó: Koreai Köztársaság-Svájc

C csoport (Manchester, Old Trafford)

13 ó: Egyiptom - Új-Zéland

16 ó: Brazília-Fehéroroszország

D csoport (Newcastle, St. James Park)

18 ó: Japán-Marokkó

20:45 ó: Spanyolország-Honduras

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)

13 ó: férfiak: Finndingi, Csillaghajó, nők: Elliott 6 m

KAJAK-KENU, SZLALOM (Lee Valley White Water Centre, Hertfordshire)

14:30 ó: férfi C-1, K-1, előfutamok

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL központ)

14:30 ó: férfi 60, 69 kg, a 16 közé jutásért - 21:45 ó: VARGA MIKLÓS-Evaldas Petrauskas (litván)

MŰUGRÁS (Vizes Központ) - 1

16 ó: NŐK, SZINKRON, 3 M, DÖNTŐ

Ezek is érdekelhetik