2007.09.06. 02:29

Ziskó Világkupa-győztes

St. Kanzian (gz) - Az Ausztriában megrendezett tereptriatlon Világkupán Ziskó Balázs korosztályában a legjobbnak bizonyult.

Gergácz Zoltán

Az osztrák kistelepülésen, St. Kanzianban rendezték meg a tereptriatlon világkupát. A 134 induló között Ziskó Balázs, Spilák Tamás és Horváth Zsolt személyében három bátor szombathelyi is akadt. A rendkívül erős mezőnyben remekül helytálltak a vasiak: a 20-24 éveseknél Spilák a kilencedik, a 25-29 éveseknél Ziskó az első, Horváth a 16. helyen végzett.

Az első versenyszám, az úszás 1,5 km-es távját a Klopeinersee tóban kellett teljesíteni. A kerékpáros távot egy 2x15 km-es, 560 m szintkülönbségű gyökeres, sáros, meredek emelkedőkkel és éles kanyarokkal tűzdelt terepen, míg a 10 km-es futást egy erdei ösvényen. Az úszás Spiláknak sikerült a legjobban, negyedikként jött ki a vízből. Aztán a technika ördöge kerékpározásnál közbeszólt: az utolsó 10 km-t defekttel küzdötte végig, ám jó futással, 3:30,06 óra alatt teljesítve a versenyt így is feljött a kilencedik helyre. A mountis pályán Ziskó remekelt: legjobb magyarként az első kör után a 12. volt, ám később jelentkeztek az edzéskihagyások, így az abszolút versenyben visszaesett a 19. helyre. Aztán futásban az X2S Team sportolójának minden tartalékát mozgósítva sikerült előbbre küzdenie magát, egészen a 14. pozícióig, ami egyben azt is jelentette, hogy kategóriájának győztese lett. Ideje 2:48,04 óra. Horváthnak a kerékpárral akadtak technikai gondjai, a 3:27,07 órás idő a 16. hely megszerzéséhez volt elég.