2008.01.30. 03:29

Négy között a CVSE

Maribor (he) - A Klubcsapatok Szuperligája negyeddöntőjének visszavágóján is nyerni tudott a CVSE-Mávépcell-Vörsas férfi asztalitenisz-csapata a Maribor ellen, így bejutott az elődöntőbe.

ZNTK Maribor (szlovén)-Celldömölki VSE-Mávépcell-Vörsas 4:6. - Maribor, férfi asztalitenisz Klubcsapatok Szuperligája, negyeddöntő, visszavágó.

A celldömölki mérkőzés után a vasiak 7:3-as előnyről várták a visszavágót.

Páros: Jaslovsky, Zapostnik-Lindner, Marsi 0:3 (-10, -4, -9). A szlovének egy másik párossal próbálkoztak a visszavágón, de hiába (0:1). Egyéni, 1. forduló: Komac-Marsi 3:1 (-9, 5, 9, 10). A második szettben megtört Marsi lendülete, és a szoros végjátékokat is elbukta. Jaslovsky-Fazekas 0:3 (-8, -4, -5). A magyar válogatott játékos végig fölényben volt. Lasan-Lindner 3:1 (-9, 8, 7, 4). Nagyon görcsösen játszott Lindner, így egyenlítettek a szlovének (2:2). 2. forduló: Komac-Fazekas 3:1 (11, -9, 10, 5). A döntő pillanatokban hibázott Fazekas. Jaslovsky- Lindner 3:2 (-10, -6, 4, 11, 9). 1:2 után a negyedik szettben 10:6-ra vezetett a celli asztaliteniszező, sőt a döntő játszmában is végig előnyben volt, mégis vesztett (4:2). Lasan- Marsi 1:3 (-11, -9, 6, -7). A harmadik szettől eltekintve végig Marsi irányított és sorsdöntő mérkőzést nyert, hiszen a szettarány már a cellieknek kedvezett (4:3). 3. forduló: Komac-Lindner 0:3 (-2, -4, -5). Az addig indiszponált Lindner szinte legázolta a szlovének legjobbját - egyértelműsítve ezzel a továbbjutást (4:4). Zapostnik-Fazekas 1:3 (-2, 14, -13, -11). Fazekas nagyobb tudása érvényesült a Lasont váltó Zapostnik ellen. Jaslovsky- Molnár 0:3 (-9, -7, -9). A zárótalálkozóra a celliek is cseréltek. Molnár játszott a Lindnert legyőző Jaslovskyval, és esélyt sem hagyott ellenfelének (4:6).

A celliek tehát kettős győzelemmel jutottak a Szuperliga elődöntőjébe, ahol az osztrák Innsbruck és a cseh Zlin párosmeccs győztesével találkoznak. - Győztek: Komac 2, Jaslovsky 1, Lasan 1, illetve Fazekas 2, Marsi 1, Lindner 1, Molnár 1, Lindner-Marsi páros.