2009.04.18. 02:29

A rossz rajt után simán nyertek

Celldömölk (gz) - Bár a papírformának megfelelően magabiztosan nyert a hazai pingpongcsapat, a párosban elszenvedett vereség mindenképpen nagy meglepetés.

Gergácz Zoltán

Celldömölki VSE-Mávépcell Vörsas-Szegedi AC 6:1. - Celldömölk, asztalitenisz extraliga mérkőzés, vezette: Bódis, Oroszvári.

Páros: Lindner, Molnár- Dudás, Erdélyi 1:3 (-10, 5, -7, -9). Nem kis meglepetés a jóval esélyesebb celli kettős veresége. Egyszerűen nem tudtak játékba lendülni (0:1). Egyéni, 1. kör: Podpinka-Kriston Zs. 3:0 (9, 4, 4). A szoros első szett után sokkal jobb volt a celli versenyző (1:1). Molnár-Dudás 3:0 (2, 4, 7). A vendégek legjobbja ellen kisebb meglepetés Molnár Krisztián vártnál simább győzelme (2:1). Lindner-Erdélyi 3:0 (7, 7, 8). Lindner oldalán volt a tudás és a rutin, érvényesült is (3:1). 2. kör: Podpinka-Dudás 3:1 (6, 11, -10, 8). Szoros csatában a nagyobb rutin döntött (4:1). Lindner-Kriston Zs. 3:0 (10, 6, 7). Lindner könnyedén hozta a számára kötelező győzelmet (5:1). Molnár-Erdélyi 3:1 (-10, 6, 5, 4). Molnár az első szettet elszórakozta, ám ezt követően már nem ismert pardont (6:1).

Négy fordulóval a bajnokság zárása előtt a második helyen álló, de a bajnoki címért még versenyben lévő celliek számára kötelező volt a győzelem a középmezőnyhöz tartozó szegediek ellen, s ezt könnyedén teljesítették is. - Győzött: Lindner 2, Podpinka 2, Molnár 2, illetve a Dudás-Erdélyi páros.