2009.04.06. 09:19

Bakony-csoport: jóllakott napközisek Celldömölkön

Körkép - A labdarúgó NB III. Bakony-csoportjának 20. fordulójában nem sok babér termett a vasi együtteseknek, kikapott a Sárvár, a Celldömölk, a Bük, a Vép és a Répcelak is.

Celldömölk-Ajka-Padragkút 0:2 (0:1). - Celldömölk, 300 néző, vezette: Péter.

Celldömölk: Horváth M. - Sallér, Győrvári, Lakatos, Györkös - Szalai, Babics, Kalcsó (Szalay), HORVÁTH Á.  - Németh J. (Szele), PRÉSING (Kovács K.). Edző: Balhási István.

Ajka-Padragkút: Sipos - Nagy L., GERSICS, Szilágyi K., Lang - Szélessy, Marics, Polhammer (Osváth), TÓBIÁS  -Orbán (Hauser R.), Csertán (Hauser T.). Edző: Kozma Csaba.

A helyzetek sokaságát kidolgozó és kihagyó hazaiak ellen bravúros, de szerencsés győzelmet aratott a vendégegyüttes.  G.: Marics a 32., Osváth a 78. percben.  Ifi: 2:2.

Balhási István: - Alázat helyett gyalázat. Jóllakott napközisekkel nem lehet mérkőzést nyerni.

A kemenesaljaiak idén még nem szereztek pontot a bajnokságban, és  szombaton sem termett babér számukra,  az Ajka-Padragkút ellen zsinórban  már  az ötödik vereségüket könyvelhették  el.  A  hazai pályán 2:0-ra elveszített találkozót követően a kemenesaljaiak trénere, Balhási István az eredménytelenség okán  benyújtotta lemondását.  A klubvezetés azonban ezt nem fogadta el, és megerősítette állásában a szakembert.

Badacsonytomaj-Sárvár 1:0 (0:0). - Badacsonytomaj, 50 néző, vezette: Bálintfi.

Badacsonytomaj: SIMON L. - Illés, MOLNÁR, HEGEDŰS, Kiss G. - Szőcze, ORAVECZ, Kiss M., Fonnyadt - KORPOS (Simon R.), Hujber. Edző: Koller Tamás.

Sárvár: Szakos - Keveházi (Gosztolya), HORVÁTH L., VARGA J., Szabó I. - Németh G., Máté, Vajda, Balassa, - Tóth P.  Koronczai. Edző: Haraszti Zsolt.

Az első félidőben bunkerfocira berendezkedő hazaiak ellen a vasiak több helyzetet is kihagytak, és a játékvezető egy nyilvánvaló büntetőt sem adott meg számukra. Szünet után kimerészkedtek sündisznóállásukból a tomajiak, de helyzetek továbbra is a hazai kapu előtt adódtak. A badacsonytomajiak szerencsés győzelmet arattak.  G.: Fonnyadt a 78. percben.  Ifi: Sárvár-Badacsonytomaj 7:2.

Haraszti Zsolt: - Gyenge helyzetkihasználásunk a vereség oka, de a Balaton-parton nem csak a vitorlásokat segíti a hátszél.

Répcelak-Csesztreg 1:2 (0:0). - Répcelak, 200 néző, vezette: Kocsis.

Répcelak: Heinrich - Varga T., NÉMETH Z., Varga G., Szandi - (Pezenhófer) Tamási, SÜLE, Csordás, SZABÓ R., - Pockmecz  Takács Sz. (Imre) Edző: Tóth Zsolt.
Csesztreg: Fábián - (Balogh)  SZABÓ T., FENTŐS, Pászti - Völgyi  Herman (Tóth Z.), Nagy N., Nemcsics - NÉMETH I.  Pethő (Kocsis), Szabó P. Edző: Fentős Pál.

Az első félidő a vasiak fölényével telt el. Szünet után egy lesgyanús góllal szereztek vezetést a vendégek, amit Szabó szemfülessége révén hamar egaliztáltak a hazaiak. A vasi próbálkozásokat kapushibából szerzett gól törte meg.  G.: Szabó R. a 63., illetve Nemcsics a 62., Németh I. a 73. percben.  Ifi: Csesztreg-Répcelak 1:4.

Tóth Zsolt: - Nem érdemeltünk vereséget.

Haladás II.-Sab-Vép 3:0 (3:0). - Szombathely, Illés akadémia, műfű, 400 néző, v.: Balogh.

Haladás II.: Mursits - Tar, Lengyel, Nagy B., FARKAS - SZAKÁLY, Szalai (Horváth D.), KALÁSZ  Ugrai (Burcsik) - Maikel, Gyurján (Czafit). Edző: Simon Attila.
Vép: Kutasi - Joó, Horváth Ádám, Takács Cs., - Németh A.  Török, Mecsei (Kányási), Balikó - Takács M., Borsi (Gombás)  Illés (Bezdi). Edző: Takács Csaba.

Végig a Haladás akarata érvényesült, a szombathelyiek szép gólokat szerezve nagyobb arányban is nyerhettek volna.  Gólszerzők: Gyurján a 9., Farkas M. a 30., Ugrai a 32. percben.

Simon Attila:  - Már az első félidőben eldöntöttük a három pont sorsát.
Takács Csaba: - Mind szervezettségben, mind futómennyiségben felülmúlt bennünk a Haladás.

Tapolca-Bük 3:1 (0:1).  Tapolca, 100 néző, v.: Takács.
Tapolca: - Radnai  Berta, Bárány, Kutasi - Weisz  Marton, Tóth Sz., LENDVAI - Horváth A.  Németh A., VISKI. Edző: Kovács Tamás.

Bük: Pikács  Németh V., Salamon, Máté, Mester  SÜMEGHY, Vadász, Szabó B. (Guttmann), Kővári  Balikó (Varga G.)  Gyurácz (Lakner). Edző: Németh József.

Az első félidei vezetését követően szünet után fejben az öltözőben maradt a Bük.  Gólszerzők: Viski az 54., 11-esből a 62., Németh A. a 73., illetve Sümeghy a 19. percben.  Kiállítva: Mester a 62. percben, lerántásért.  Ifi: Bük-Tapolca 3:0.

Németh József:  - Amíg a megbeszélt taktikát elfelejtjük, nem számíthatunk sikerre.

További eredmények: Hévíz-Csorna 2:1, Motim-SVSE 2:3, Veszprém-Lipót 0:0.

Celldömölkről Gasztonyi Csaba, Badacsonytomajról Horváth István, Répcelakról Németh József, Tapolcáról Csóka Csaba, Szombathelyről Horváh Sándor tudósított.