2009.05.07. 02:27

Kikapott a Cell és a Gotthárd NB II-es férfi kézicsapata

Körkép - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban a vasi csapatok közül csak a SZoESE tudott nyerni, a Cell és a Gotthárd kikapott.

Várpalotai Bányász SK- BorHotel Szentgotthárdi KK 37:20 (19:11). - Várpalota, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Nyéki, Büki.

Szentgotthárd: Monek - Jakab 2, dr. WOTH 2, CSÁSZÁR 5, Kozák 1, Ernst P. 2, KOCSIS GY. 7. Csere: Vilics L. 1, Vilics Á., Poszavetz, Hegyi, Kocsis A. Játé-kos-edző: Ernst Attila.

A bajnoki cím első számú várományosának nem tudta megnehezíteni a dolgát a Gotthárd, a hazaiak minden tekintetben jobbak voltak. A vendégeknél sok fiatal kapott bizonyítási lehetőséget, nagyobb önbizalommal talán elkerülhető lett volna a súlyos vereség. - Ifi: 30:26 (14:12). - Jók: Vilics L., Vilics Á 5-5.

Celldömölki VSE-Mávépcell-Georgikon DSE Keszthely 35:37 (17:24). - Celldömölk, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth, Jancsó.

CVSE: László - Tóth 3, Rozmán 9, Koronczai 7, Lendvai 4, Kazári 3, Berghoffer 7. Csere: Bakonyi 2, Ludvig, Süle, Németh B., Ahmetovics. Edző: Fancsali Ferenc.

Az alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégek hibáztak kevesebbet, ezért megnyugtató előnyre tettek szert a szünetig. Fordulás után csendesen csordogált a meccs (45. perc: 25:33), ám a Cell fokozatosan összeszedte magát, és egy huszáros hajrát nyitott (57. perc: 33:35). Ám fordítani már nem sikerült. - Ifi: 22:30 (9:17). - Jók: Németh B. 7, Günther M. 5.

Szombathelyi Egyetemi SE-Várpalotai DSE 33:24 (15:13). - Szombathely, 50 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Kálmán, Nagy.

SZoESE: ORBÁN - Huszti, SZAKÁCS P. 9, Skoda 5, BENCZIK 1, CSIPSZER 9, Pekár. Csere: LEPSÉNYI 2, Szakács T., KMETY 3, JÓZSA 3, Szakács D. 1, Kiss. Edző: Kósa Ottó.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán a félidő hajrájában a hazaiak lépéselőnybe kerültek. A szünet sem törte meg az egyetemisták lendületét, így korán eldőlt a mérkőzés (43. perc: 24:17). A vasiaknál több remek egyéni teljesítmény is akadt, ezért sikeredett könnyűre a mérkőzés. - Ifi: 32:38 (13:18). - Jók: Szakács T. 18, Somogyi 5.