2009.10.08. 02:26

Büki és celli siker a női kézilabda NB II-ben

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 4. fordulójában a vasi trióból egyedül a Sárvár szenvedett vereséget.

Gergácz Zoltán

Tapolca-Dr. Lupo Büki TK 20:22 (9:9). - Tapolca, 150 néző, vezette: Akáczos, Nagyvizeli.

Bük: PALKOVITS - Pupp K., Udvardi 1, FARKAS 4/1, SZONDY 2, VARGA B. 7/2, Hegyi 3. Csere: Elekes, SZALAI 3, Pukler 1, Pupp R. 1, Fazekas, Gacs. Edző: Mátés István.

A hazaiak kezdtek jobban, zsinórban három gólt lőttek (6. perc: 3:0). Egészen a 21. percig lépéselőnyben voltak (6:5), ezt követően viszont a bükiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, és a második játékrész elején megléptek három góllal (33. perc: 12:15). A hazaiak nem adták fel, és az 55. percben nemcsak visszavették a vezetést, de két gólra növelték előnyüket (20:18). A vendégek nagy hajrát nyitva fordítottak, és megérdemelt győzelmet arattak a jó erőkből álló, 2008 ősz óta eddig minden hazai mérkőzésüket meg- nyerő tapolcaiak ellen. - Ifi: 33:24 (16:14). Ld.: Gacs 11, Radics 6.

Celldömölki VSE-Mávépcell-Alsóörs 27:22 (13:13). - Celldömölk, 100 néző, vezette: Gyalog, Juhászné.

Celldömölk: MENDEL - Kazári 1, SZOMORKOVITS L. 5, SZOMORKOVITS A. 8, Fűzfa, SZILVÁGYI 9, Farkas. Csere: Balogh, Németh 3, Dobány, Tóth 1. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Végig kiélezett, szoros mérkőzést vívott a két gárda, váltott vezetéssel, de többnyire hazai előnnyel. Szünet után a celliek két büntetőt is hibáztak, így a 48. percben a vendégek átvették a vezetést (18:20). Ezzel együtt el is készültek erejükkel, így a celliek a gyors indításokból rendre eredményesek voltak, és végül megérdemelten nyertek. - Ifi: 38:15 (20:7). Ld.: Dobány 12, Varga 8.

Sárvári Kinizsi-SZESE Győr 23:24 (13:14). - Sárvár, 100 néző, vezette: Antal, Antalné.

Sárvár: TAKÁCS - Kertész 1, Pintér 2, Pupp 2, Zsohár, Golovko 8, SOÓS. Csere: Varga V., BŐSZE 6, Varga E. 3, Fehér, Varga D. 1, Pártli, Molnár. Edző: Vilics Tamás.

Megilletődötten kezdett a hazai gárda, amit a jó játékerőt képviselő vendégek könyörtelenül kihasználtak, így állandósult az egy-két gólos győri előny. Szünet után sem változott a koreográfia. A házigazdák védekezése elfogadható volt, a támadásba viszont sok hiba csúszott, ráadásul türelmetlenek is voltak. Ennek ellenére a hajrá izgalmasan alakult: 10 mp-cel a vége előtt Golovko büntetőt lőhetett, de elhibázta, így a tavalyi ezüstérmes megérdemelten nyert. - Ifi: 41:6. Ld.: Varga D. 8, Molnár, Soós, Nardai 6-6.