Szoros mérkőzések a női kézilabda NB II-ben

Mindhárom vasi NB II-es női kézilabdacsapatnak sikerült pontot szereznie az elmúlt hétvégi fordulóban.

Gergácz Zoltán

Bük: PALKOVITS - Pupp K., Udvardi 2, ELEKES 4, SZONDY 2, VARGA 4, Hegyi 1. Csere: Csébich, Farkas, SZALAI 5, Pukler, Pupp P., Fazekas, Gacs. Edző: Mátés István.

A hazaiakat igencsak feldobta előző fordulóbeli jó eredményük: az addig 100 százalékos SZESE otthonából raboltak pontot. Ez érződött is a játékukon, hamar elhúztak négy góllal (13. perc: 6:2). Ezt követően magukhoz tértek a bükiek, és a félidő közepére felzárkóztak (7:5), majd tartós hullámvölgybe kerülve ismét tetemes hátrányba kerültek. Fordulás után hét percig(!) nem esett gól, majd a jó védekezés és a remek kapusteljesítmény elősegítette, hogy megkezdjék a felzárkózást. Végül jobb erőnlétüknek köszönhetően, Hegyi 60. percben lőtt találatával pontot mentettek. - Ifi: 19:31 (13:17). Ld.: Gacs, Radics 10-10.

Celldömölki VSE-Mávépcell-SZESE Győr 27:27 (12:14). - Celldömölk, 50 néző, vezette: Blaskó, Dobovai.

Celldömölk: Mendel - Kazári 4, Szomorkovits L. 7, Szomorkovits A. 7, Fűzfa 1, Szilvágyi 1, Farkas 1. Csere: Balogh, NÉMETH 4, Tóth 2, Dobány. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A hazaiak hibáit rendre kihasználták a vendégek, így a 18. percre jelentős előnyre tettek szert (5:11). Ezt követően alaposan feljavult a celliek védekezése, és a szünetre sikerült felzárkózniuk. A második félidő is hullámzó játékot hozott, a hazaiak sok ziccert és büntetőt hibáztak, így a végén örülhettek a döntetlennek. Érdekesség, hogy a két gárda három utóbbi összecsapása egyaránt döntetlennel zárult. - Ifi: 30:11 (13:7). Ld.: Dobány 17, Varga 5.

Sárvári Kinizsi-Mosonszolnok 21:20 (8:11). - Sárvár, 100 néző, vezette: Kálmán, Nagy.

Sárvár: Takács - KERTÉSZ 7, Pintér 4, Zsohár 3, Pupp 3, Golovko 2, SOÓS 1. Csere: Bősze 1, Varga E., Fehér, Varga D., Pártli, Molnár, Varga V. Edző: Vilics Tamás.

A vendégek kaptak előbb lábra, és negyedórányi játék után három góllal elhúztak (4:7). A hazaiak nemcsak támadásban hibáztak sokat, de a büntetőket sem sikerült értékesíteniük. Szünet után sem változott a mérkőzés koreográfiája, de a hazaiak megkezdték a felzárkózást, és a 45. percben egyenlítettek (16:16). Majd ismét mosoni percek következtek (18:20). A hazaiaknak időkéréssel sikerült rendezniük soraikat, és huszáros hajrával a maguk javára fordították a küzdelmes mérkőzést. - Ifi: 26:17. Ld.: Soós 6, Molnár, Bősze, Horváth L. 4-4.