2009.11.11. 03:29

A vártnál szorosabb meccsen nyert a CVSE az asztalitenisz Szuperligában

Magabiztosan, de a vártnál nagyobb csatában nyerte meg utolsó hazai csoportmérkőzését a CVSE-Mávépcell Wewalka együttese az asztalitenisz Szuperligában.

Gergácz Zoltán

Páros: Lindner, Fazekas- Skraban, Roposa 3:0 (8, 8, 11). Akárcsak idegenben, itthon is magabiztosan nyert a celli kettős (1:0). Egyéni, 1. kör: Pagonyi-Horvat 1:3 (8, -5, -8, -9). Jobb volt a vendégcsapat éljátékosa (1:1). Lindner-Skraban 3:0 (8, 9, 8). Lindner könnyedén hozta a kötelezőt (2:1). Fazekas-Roposa 3:0 (6, 4, 8). Nagy volt a tudásbeli különbség a celli versenyző javára (3:1). 2. kör: Lindner-Horvat 3:2 (5, -8, 7, -8, 6). Nagy csatát vívott a két éljátékos. A döntő szettben Lindner fejben jobb volt (4:1). Pagonyi-Roposa 2:3 (3, -6, -9, 8, -9). Kint ugyanilyen arányban nyert a szlovén versenyző (4:2). Fazekas-Skraban 3:0 (5, 7, 6). Tenyeres és fonák oldalon is jobb volt a vasi versenyző (5:2). 3. kör: Lindner-Roposa 1:3 (12, -8, -8, -8). Az első mérkőzésen simán nyert Lindner 3:0-ra, most a szoros meccsen nem volt esélye (5:3). Fazekas-Horvat 3:1 (6, 10, -3, 6). Fazekas két szett után kiengedett, de a negyedikben ismét ellenállhatatlan volt (6:3).

A két csapat első mérkőzésén magabiztosan (6:1) nyertek a celliek. Most annyiban módosult a felállás, hogy a szlovéneknek itt volt legjobbjuk, Horvat Mitja is. Igaz, csapata eredményességéhez nem sokat tudott hozzátenni. Jobb volt a celli trió. - Győzött: Fazekas 3, Lindner 2, a Lindner-Fazekas páros, illetve Roposa 2, Horvat.