2009.11.12. 03:27

Vasi kézisek fekete hétvégéje

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 8. fordulójában nem sikerült pontot szereznie egyik vasi csapatnak sem.

Gergácz Zoltán

Sárvár: Takács - Kertész 3, Pintér 3, Zsohár 7, Pupp 6, Golovko 7, Soós 2. Csere: Varga V., Bősze, Varga E., Fehér, Varga D., Molnár, Pataki. Edző: Vilics Tamás.

Megilletődötten kezdett a listavezető Sárvár, csak a 20. percben tudta utolérni a hazaiakat, akik szervezett és pontos támadójátékkal rendre rést találtak a vasi védőfalban (12:12). Ezután feljavult a vendégek támadójátéka, és a vezetést is átvették. A második játékrész változatos, jó iramú küzdelmet hozott, váltott vezetéssel (40. perc: 21:21), majd a vasiak megléptek három góllal (21:24). A hátralévő játékrészben a sárváriak kétszer is emberhátrányba kerültek, s ezzel éltek a rutinos hazaiak. - Ifi: 26:31. - Ld.: Soós 10, Pataki 7.

Hévíz-Celldömölki VSE-Mávépcell 31:27 (10:15). - Hévíz, 100 néző, vezette: Antal, Antalné.

Celldömölk: Mendel - Kazári 1, Szomorkovits L. 8, Szomorkovits A. 3, Fűzfa, Szilvágyi 4, Farkas 2. Csere: Németh 9, Tóth, Balogh. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Az első negyedórában ki-egyenlített volt a küzdelem (5:5), majd a celliek megléptek négy góllal (22. perc: 6:10), és előnyüket a félidő végéig meg is tartották. Fordulás után úgy tűnt, eldőlt a két pont sorsa. A vendégek tovább növelték előnyüket (51. perc: 18:25), ám ezt követően sok ziccert és büntetőt hibáztak. A hazaiak vérszemet kaptak, és a hajrában zsinórban nyolc gólt lőve - nem kis meglepetésre - otthon tartották a két pontot. - Ifi: 31:28 (12:13). - Ld.: Németh 10, Dobány 5.

MOGAAC-Dr. Lupo-Büki TK 26:21 (15:9). - Mosonszolnok, 100 néző, vezette: Blaskó, Dobovai.

Bük: Palkovits - Pupp K., Udvardi 3, Elekes, Szondy 1, Varga 9/2, Hegyi 3. Csere: Farkas 2, Szalai 3, Pukler, Pupp R., Fazekas, Gacs. Edző: Mátés István.

A hazaiak kezdtek jobban a körülményesen, sok hibával játszó bükiek ellen. Elhúztak nyolc góllal (17. perc: 11:3), majd Varga vezérletével a vendégek némileg felzárkóztak. Szünet után sem változott a meccs koreográfiája: sok volt a rossz indítás, gyenge a támadójáték, így esély sem volt a pontszerzésre. - Ifi: 39:28 (23:15). - Ld.: Gacs 12, Radics 8.