2010.02.09. 03:26

Röplabda: három a vasi, egy a győzelem

Könynyű győzelmet aratott a Vasi Sportakadémia a Haladás VSE felett az NB II-es női röplabdabajnokságban. A SZoESE hazai pályán kapott ki a Győri Dózsától.

VSA: KORONCZAI, Koltayné, KISS, Simon, Horváth, Mészáros. Csere: Sipos (liberó), KLECZL, Tarlaczné, FÜLÖP, NÉMETH. Edző: Mucsi Péter.

Haladás: Sákovics, Marics, Solt, Bencsics, SKRIBA, Virág. Csere: Szabó (liberó), Baracska, Varga A., Piros, Bognár, Varga R. Edző: dr. Koltai Miklós.

Motiváltan, sereghajtó ellenfelét nem lebecsülve állt pályára az NB II-es nyugati csoport második helyén álló Vasi Sport Akadémia. A Haladás fiataljai nem bírtak a hazai csapat nyitásaival, támadásaival. A továbbiakban is magabiztos, gyors és eredményes játék jellemezte a VSA-t, így 36 perc alatt nagyon sima győzelmet aratott.

Szombathelyi Egyetemi SE-Győri Dózsa 0:3 (-16, -9, -14). - Szombathely, egyetemi csarnok, vezette: Kiss, Őri.

SZoESE: Kiss, Szanyi, Tóth, Kenesei, Szárnyas, WERKMAN. Csere: Magvas, Molnár. Edző: Magyarósi Andrea.

A rutinos, harmadik helyen álló győri csapat megérdemelten nyert az utolsó előtti, hatodik helyezett egyetemistáknál.